Generator danych

Różne strony WWW mogą od Ciebie wymagać podania określonych danych identyfikacyjnych. Jeżeli natrafisz na anonimowe witryny lub serwisy, które nie budzą zaufania, możesz mieć uzasadnione obawy dotyczące prywatności. Trudno przewidzieć co zrobią z Twoimi danymi. Zdarza się, że serwis wygląda, jak prawdziwy, a tymczasem to specjalnie przygotowana kopia witryny cenionej marki, służąca do kradzieży danych. Witryna może wymagać podania numeru PESEL, NIP-u czy karty kredytowej. Dzięki naszemu narzędziu nie musisz wprowadzać prawdziwych danych. Aby uchronić Cię przed takimi sytuacjami, powstał generator NIP-ów i innych numerów. Zobacz, jak działa i kiedy możesz z niego skorzystać. 

Generator REGON-u, PESEL-u i innych numerów – jak to działa?

Jeśli osoby niepowołane uzyskają dostęp do Twoich poufnych danych, możesz być w niebezpieczeństwie – zwłaszcza w kontekście finansowym. W przypadku gdy oszust zna Twoje imię i nazwisko, adres i jeden z poufnych numerów, istnieje ryzyko, że dojdzie do wyłudzenia lub popełnienia innego przestępstwa. Jeśli korzystasz z witryny i masz jakiekolwiek obawy co do jej legalności, nie podawaj prawdziwych danych. Skorzystaj z naszego generatora. 

Jak widzisz, dajemy Ci możliwość wygenerowania różnych numerów: NIP, REGON, PESEL, dowodu osobistego czy karty kredytowej. Nie są to przypadkowe ciągi liczb – na poszczególnych miejscach mogą się znajdować określone znaki. Jeśli wstawisz jakiekolwiek numer, system, w którym masz wprowadzić te dane, z pewnością je odrzuci. Kolejność liczb czy innych znaków nie jest przypadkowa – one mają określone znaczenie. 

Nasze narzędzie generuje numer, który nie jest przypisany do żadnej osoby. Tak więc losowy PESEL nie oznacza, że korzystasz z danych innego obywatela naszego kraju. 

Generator PESEL-a a znaczenie znaków

Numer PESEL składa się z jedenastu cyfr i identyfikuje określoną osobę. Możesz z niego wyczytać m.in. datę urodzenia i cyfrę kontrolną. Jest potrzebny w wielu sytuacjach – w urzędzie, przy zaciąganiu kredytu czy wizycie u lekarza. Standardowo podaje się go w przeróżnych umowach. Każdy jest oczywiście unikatowy. Zakładając, że numer PESEL ma następującą postać – RRMMDDPPPPK, poszczególne znaki oznaczają:

  • RR – 2 ostatnie cyfry to rok urodzenia, np. 84 oznacza 1984 rok; 
  • MM – miesiąc urodzenia;
  • DD – dzień urodzenia;
  • PPPP – liczba porządkowa wskazująca płeć; jeśli ostatnia cyfra jest parzysta (0, 2, 4, 6, 8) to wskazuje na kobietę, nieparzysta (1, 3, 5, 7, 9) na mężczyznę;
  • K – to cyfra kontrolna, która umożliwia elektroniczną kontrolę poprawności danego numeru identyfikacyjnego. 

PESEL 820304PPP6K należy do kobiety, która urodziła się 4 marca 1982 roku, natomiast numer 731012PPP3K – do mężczyzny urodzonego 12 października 1973 roku. Jeśli oszust ma Twój numer PESEL, to nie wystarczy do zaciągnięcia pożyczki, ale w połączeniu z innymi danymi rośnie ryzyko wyłudzenia. Poza tym warto zastrzec swój PESEL. Od 1 czerwca 2024 r. instytucje finansowe muszą weryfikować przy rozpatrywaniu wniosków o kredyt czy pożyczkę, czy numer ten jest zastrzeżony. Jeśli z tego skorzystasz, nikt nie zaciągnie zobowiązania na Twoje dane.  

Do Twojej dyspozycji jest także nasz generator PESEL-i. Za każdym razem, kiedy strona wymaga tego numeru, a nie chcesz podać prawdziwego, skorzystaj z tego narzędzia.

Generator NIP – co oznaczają poszczególne znaki?

NIP to Numer Identyfikacji Podatkowej, na podstawie którego służby skarbowe identyfikują podatników. Muszą się nim posługiwać osoby fizyczne, prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne (np. fundacja, stowarzyszenie), jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (np. spółki jawne, partnerskie), wykonujące działalność nieewidencjonowaną oraz podatnicy podatku od towarów i usług. Aby otrzymać ten numer, trzeba złożyć zgłoszenie identyfikacyjne NIP-7. 

Nasz generator wyświetli losowy NIP, w którym cyfry nie są przypadkowe. Ten numer jest dziesięciocyfrowy. Oto, co oznaczają poszczególne cyfry:

  • trzy pierwsze – wskazują na oddział urzędu skarbowego, który nadał numer;
  • sześć kolejnych – przypadkowe znaki;
  • ostatnia – cyfra kontrolna służąca do weryfikacji poprawności numeru.

NIP służy do identyfikacji firm w różnych sytuacjach – przy zawieraniu umów czy zaciąganiu zobowiązań. Jest dostępny publicznie, sama jego znajomość przez osoby trzecie nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Natomiast niekoniecznie musi trafić do bazy danych gromadzonej przez serwis prowadzący nielegalną działalność. 

Generator numeru REGON

Numer REGON służy do identyfikacji wszystkich przedsiębiorstw (skrót od „Rejestr Gospodarki Narodowej”). Rejestr prowadzony jest w celach turystycznych. Dzięki temu państwowe organy mogą gromadzić dane o podmiotach gospodarczych działających w Polsce. Ten numer, tak samo jak NIP, podawany jest publicznie, zazwyczaj znajduje się na stronach firm. Tak więc zainteresowani i tak uzyskają do niego dostęp. Natomiast niekoniecznie musisz go podawać, jeśli podejrzewasz, że dana strona nielegalnie przetwarza dane.

REGON składa się z 9 cyfr. Natomiast numer identyfikacyjny REGON jednostki lokalnej – 14. Przy standardowym, dziewięciocyfrowym, cyfry oznaczają: 

  • 2 pierwsze – oznaczenie terytorialne;
  • 6 kolejnych – numer seryjny;
  • Ostatnia – cyfra kontrolna.

Generator numerów kart kredytowych i kart płatniczych

Często płatność kartą kredytową jest jedyną możliwością. Jednak podawanie jej numeru w serwisach, do których nie masz zaufania, jest bardzo ryzykowne. Dlatego weź pod uwagę skorzystanie z naszego generatora kart kredytowych. 

Sama znajomość tego numeru nie powoduje, że ktoś może obciążyć Twoje konto. Poza tym obecnie nie musisz mieć karty kredytowej. Płatności dokonasz również za pomocą karty debetowej. W tym przypadku również nie wystarczy sam numer. 

Numer karty kredytowej składa się z 16 cyfr podzielonych na 4 bloki. Oto, co oznaczają poszczególne:

  • Pierwsza – wskazuje branżę emitenta, np. 4, 5 i 6 oznaczają instytucje finansowe. Numery kart Visa zaczynają się od 4.
  • Od drugiej od szóstej – identyfikują wystawcę karty.
  • Dziewięć kolejnych – identyfikator rachunku klienta.
  • Ostatnia cyfra – odgrywa rolę kontrolną, pozwala sprawdzić autentyczność karty. 

Nasz generator umożliwi Ci uzyskanie fikcyjnego numeru karty dosłownie w sekundę!

Generator dowodu osobistego

Numer tego dokumentu jest potrzebny do zawierania umów, a w tym do zaciągania pożyczek. Należy do danych, które koniecznie musisz strzec i absolutnie nie udostępniać przypadkowym osobom. Tym bardziej dotyczy to samego dokumentu, na którym znajdują się przecież Twoje dane osobowe i numer PESEL. Jeśli musisz gdzieś podać ten numer i nie masz pewności, czy strona jest legalna, skorzystaj z naszego generatora. 

Numer dowodu osobistego składa się z dziewięciu znaków i dwóch części – trzech liter i sześciu cyfr. Oto, co oznaczają:

  • Trzy litery, czyli seria dowodu osobistego. Za każdą literą kryje się przypisana liczba, np. A to 10, B – 11 a Z – 35. Litery mają również przypisaną wagę: pierwsza – 7 , druga – 3, a trzecia – 1. Te wartości mają znaczenie przy ustalaniu, czy dowód jest prawdziwy. 
  • Pierwsza cyfra – cyfra kontrolna. Znajduje się zaraz po serii dowodu.
  • Pięć cyfr – oznaczają, który w kolejności został wydany ten dowód w ramach danej serii.

Skorzystaj z numeru wygenerowanego przez nasze narzędzie i nie obawiaj się nielegalnego wykorzystania danych z Twojego dokumentu.

Generator numeru IBAN

Za pomocą naszego generatora możesz również szybko uzyskać fikcyjny, ale weryfikowany jako prawdziwy, IBAN, czyli z języka angielskiego International Bank Account Number. W uproszczeniu to numer rachunku w formie, która umożliwia dokonywanie przelewów międzynarodowych. Polski IBAN składa się z PL i 26 cyfr, np. 

PL AA BBBB CCCD EEEE EEEE EEEE EEEE.

Pod poszczególnymi znakami ukrywają się:

  • AA – suma kontrolna, która wykorzystywana jest do weryfikacji prawidłowości numeru konta. 
  • BBBB CCCD – BBBB oznacza identyfikator danej instytucji, a CCC oddział banku. D to cyfra kontrolna do weryfikacji poprawności. 
  • EEEE EEEE EEEE EEEE – 16 cyfr, czyli numer identyfikacyjny danego klienta.

Jeśli serwis, któremu nie ufasz, wymaga od Ciebie podania tego numeru, skorzystaj z naszego narzędzia. 

×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!