Tylko rzetelne informacje
Zapisz na później

Kredyt gotówkowy Credit Agricole – opinia

Julia Mendera zdjęcie Zrecenzował: Julia Mendrela
Avatar photo Redaktor: Bartek Węglewski
13.05.2024
| Akt.: 16.05.2024
Przeczytasz w 7 min.
0 kom.
Zapisz na później

Credit Agricole to bank działający w Polsce od 2011 roku. Posiada szeroką ofertę produktów bankowych, a wśród nich znajdziesz m.in. kredyt gotówkowy. Jest przeznaczony zarówno dla nowych, jak i stałych klientów. Poznaj warunki kredytu w Credit Agricole.

credit agricole recenzja

Najważniejsze informacje

 • Kwota kredytu – do 200 000 zł
 • Okres kredytowania – do 120 rat

Przykład reprezentatywny:

 • RRSO – 16,88%
 • Oprocentowanie stałe – 14%
 • Całkowita kwota do zapłaty – 24 033,87 zł
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) – 16 400 zł
 • 61 równych rat w wysokości 387,64 zł
 • Ostatnia rata wyrównująca w wysokości 387,83 zł

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole – najważniejsze informacje

Bank Credit Agricole oferuje kredyt gotówkowy na komfortowych warunkach. Nowi klienci mogą zaciągnąć zobowiązanie bez dodatkowych kosztów. Klienci, którzy posiadają lub posiadali w przeszłości produkty finansowe w Credit Agricole, muszą liczyć się ze stosunkowo wysokim RRSO. Całkowity koszt kredytu zależy m.in. od liczby rat czy pożyczanej kwoty.

W porównaniu z innymi bankami Credit Agricole wymaga wielu dokumentów potwierdzających dochód. Ponadto w przypadku umowy zlecenie lub umowy o dzieło, uzyskanie kredytu jest utrudnione. 

Dostępne oferty kredytów gotówkowych w Credit Agricole

Credit Agricole oferuje dwa warianty kredytu gotówkowego. Pierwszy z nich to standardowy kredyt gotówkowy, przeznaczony zarówno dla stałych, jak i nowych klientów. Jego warunki są następujące:

 • RRSO 16,88%,
 • nawet do 200 000 zł,
 • nawet do 120 rat,
 • możliwość wnioskowania bez wychodzenia z domu.

Drugim wariantem jest powitalny kredyt gotówkowy, stworzony z myślą o nowych kredytobiorcach. Jego warunki są następujące:

 • RRSO 0% – brak dodatkowych kosztów,
 • do 3 000 zł,
 • do 12 rat.

Oferta powitalna jest skierowana również dla osób, które posiadają rachunek bankowy w Credit Agricole, jednak nie posiadają ani nie posiadały żadnego produktu kredytowego. Dotyczy to zarówno kredytów gotówkowych, jak i hipotecznych, konsolidacyjnych czy kart kredytowych.

Credit Agricole wprowadza do swojej oferty także różne, tymczasowe promocje, które obejmują kredyty gotówkowe na atrakcyjnych warunkach. Okres ich obowiązywania najczęściej wynosi maksymalnie kilka miesięcy, dlatego warto śledzić ofertę banku na bieżąco.

Kredyt gotówkowy może zostać przeznaczony na dowolny cel konsumpcyjny, w tym zakup samochodu, wakacje czy remont domu. Bank nie wymaga podawania takich infromacji.

Opłaty i prowizje

Standardowy kredyt gotówkowy w Credit Agricole wiąże się z następującymi kosztami:

 • prowizja,
 • oprocentowanie.

Wszystkie dodatkowe koszty kredytu tworzą RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Bank Credit Agricole nie pobiera żadnych opłat przygotowawczych, a główne koszty kredytu gotówkowego to prowizja i oprocentowanie. Możliwe jest również wykupienie ubezpieczenia kredytu, jednak nie jest ono obowiązkowe. 

W przypadku powitalnego kredytu gotówkowego bank nie pobiera żadnych opłat, zatem RRSO wynosi 0%.

Warunki uzyskania kredytu

Warunki uzyskania kredytu w Credit Agricole są przejrzyste i jasno określone. Bank posiada wymagania dotyczące nie tylko źródła dochodu czy zdolności prawnych, ale także wieku.

Kto może wnioskować o kredyt w Credit Agricole?

O kredyt gotówkowy w Credit Agricole może wnioskować każdy, kto:

 • posiada numer PESEL,
 • posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
 • posiada ważny dokument tożsamości – dowód osobisty, paszport lub kartę stałego pobytu,
 • osiąga stały dochód,
 • ma ukończone 21 lat,
 • posiada status rezydenta.

Aby uzyskać kredyt gotówkowy, niezbędna jest pozytywna weryfikacja zdolności kredytowej przez bank. Do jej oceny bierze się pod uwagę szereg istotnych kwestii, w tym m.in. historię kredytową czy wysokość i źródło dochodów. Bank dokonuje indywidualnej oceny. W przypadku wątpliwości może skontaktować się z osobą wnioskującą i zadać dodatkowe pytania lub poprosić o nowe dokumenty.

Niezbędne dokumenty

W przypadku nowych klientów banku Credit Agricole niezbędne jest okazanie dowodu osobistego oraz dokumentu poświadczającego fakt uzyskiwania stałych dochodów. W zależności od źródła zarobku dokumentem może być:

 • umowa o pracę – zaświadczenie o wysokości średniego wynagrodzenia z trzech ostatnich miesięcy,
 • działalność gospodarcza – zestawienie przychodów, kosztów i dochodu lub zeznanie roczne potwierdzone przez Urząd Skarbowy, kserokopię wpisu do CEIDG lub KRS, a także zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami w ZUS/KRUS,
 • gospodarstwo rolne – kserokopia ostatniego dowodu opłacenia składki KRUS, kserokopia ostatniego dowodu opłacenia podatku rolnego oraz zaświadczenie z Urzędu Gminy, które potwierdza fakt posiadania gospodarstwa lub fakt jego dzierżawienia,
 • emerytura – kserokopia ostatniej decyzji o przyznaniu świadczenia lub dowód wpłaty świadczenia, np. wyciąg z konta,

 • renta – dowód wypłaty świadczenia, np. wyciąg z konta lub kserokopia ostatniej decyzji o przyznaniu świadczenia.

W przypadku uzyskiwania dochodu np. z umowy o dzieło lub umowy zlecenie zaleca się skonsultować tę kwestię z doradcą.

Dodatkowo w przypadku umowy o pracę na czas określony, termin spłaty kredytu gotówkowego musi przypadać przed terminem rozwiązania stosunku pracy.

Dodatkowe wymagania

Bank Credit Agricole nie wymaga dodatkowych dokumentów. Nie posiada w ofercie kredytu pod weksel ani kredytu z poręczeniem. Jedynym wymaganiem może być zgoda współmałżonka w przypadku zaciągania kredytu gotówkowego na wysoką kwotę.

Jak wziąć kredyt?

Zaciągnięcie kredytu w banku Credit Agricole jest bardzo proste. W przypadku osób, które nie posiadają rachunku w banku, obejmuje następujące kroki:

 1. Wypełnienie formularza online. Zawiera on imię i nazwisko, telefon komórkowy oraz adres e-mail. 
 2. Przygotowanie dokumentów. Do uzyskania kredytu niezbędne będzie okazanie nie tylko dowodu osobistego, ale również dokumentów potwierdzających dochód kredytobiorcy.
 3. Rozmowa telefoniczna z doradcą. Zada niezbędne pytania oraz dokona oceny zdolności kredytowej, a także przedstawi propozycję kredytu.
 4. Decyzja kredytowa.
 5. Podpisanie umowy. Może odbyć się w placówce banku lub online.
 6. Uzyskanie środków. Najczęściej pojawiają się na koncie jeszcze tego samego dnia.

W przypadku osób posiadających rachunek bankowy w Credit Agricole, wnioskowanie o kredyt jest możliwe z poziomu bankowości internetowej. Wygląda następująco:

 1. Złożenie wniosku i przedstawienie preferowanych warunków kredytu.
 2. Uzupełnienie najważniejszych informacji dot. sytuacji finansowej.
 3. Decyzja kredytowa.
 4. Podpisanie umowy.
 5. Uzyskanie środków.

W niektórych przypadkach bank może wyrazić chęć kontaktu z klientem, jeśli jego sytuacja finansowa nie pozwala na sprawne podjęcie decyzji kredytowej. Złożenie wniosku o kredyt gotówkowy jest również możliwe w każdej placówce banku Credit Agricole.

Niezależnie od tego, czy wniosek jest składany online, czy telefonicznie, bank będzie potrzebował następujących informacji:

 • źródło i wysokość dochodów,
 • miesięczne koszty utrzymania,
 • wysokość miesięcznych zobowiązań finansowych,
 • liczba osób na utrzymaniu. 

Dodatkowo bank wyśle także zapytania do baz, takich jak BIK czy KRD. Zawierają istotne informacje dot. historii kredytowej, w tym dotychczasowych zobowiązań finansowych oraz terminów ich spłat. Jeśli osoba wnioskująca o kredyt posiada zadłużenia lub spóźniała się ze spłacaniem wcześniejszych zobowiązań, nadal ma szanse na uzyskanie kredytu w Credit Agricole, jednak są one znacznie mniejsze.

Spłata kredytu

Bank Credit Agricole oferuje różne formy spłaty kredytu, wśród których można wymienić m.in. BLIK, standardowy przelew czy tzw. szybki przelew, realizowany poza sesją ELIXIR.

Osoby borykające się z trudną sytuacją finansową, mogą skontaktować się z bankiem w celu restrukturyzacji zadłużenia. Możliwe jest wydłużenie terminu spłaty i zmniejszenie miesięcznych rat. Aby decyzja dotycząca restrukturyzacji była pozytywna, kredytobiorca musi regularnie spłacać raty do momentu otrzymania decyzji. 

Restrukturyzacja kredytu wiąże się jednak ze zmianami w umowie, a więc może oznaczać także dodatkowe koszty i wyższe RRSO.

Ubezpieczenie kredytu

Bank Credit Agricole oferuje również ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Zabezpiecza spłatę zobowiązania w przypadku różnych, niespodziewanych sytuacji.

Pakiet podstawowy gwarantuje wsparcie finansowe na wypadek śmierci, trwałej i całkowitej niezdolności do pracy, a także na wypadek utraty zdolności do samodzielnej egzystencji. Maksymalny wiek kredytobiorcy w dniu spłaty kredytu musi wynosić 75 lat, aby uzyskanie ubezpieczenia było możliwe. Suma ubezpieczenia w tym wypadku to kapitał pożyczki pozostający do spłaty w dniu zdarzenia, jednak nie może wynosić więcej niż 255 550 zł.

Pakiet rozszerzony obejmuje z kolei następujące sytuacje:

 • śmierć,
 • trwała i całkowita niezdolność do pracy,
 • utrata zdolności do samodzielnej egzystencji,
 • czasowa niezdolność do pracy,
 • utrata źródła dochodu,
 • poważne zachorowanie (dotyczy zawału serca, udaru mózgu, nowotworu złośliwego, utraty wzroku, niewydolności nerek, stwardnienia rozsianego, transplantacji ważnego narządu oraz wszczepienia by-passów).

Suma ubezpieczenia w przypadku pakietu rozszerzonego to maksymalnie 12 rat spłaty pożyczki, jednak nie więcej niż 150 000 zł. Jeśli kredytobiorca dozna czasowej niezdolności do pracy, może liczyć na terminową spłatę zobowiązania nawet do 6 rat kredytu, jeśli zwolnienie lekarskie trwa powyżej 30 dni.

Wysokość składki ubezpieczeniowej jest ustalana indywidualnie na podstawie takich informacji, jak długość trwania umowy ubezpieczenia, wybrany pakiet czy koszty ryzyk ubezpieczeniowych.

Nasza opinia i opinia klientów

Minusem oferty banku jest przede wszystkim konieczność przedstawienia wielu dokumentów potwierdzających uzyskiwany dochód. Dotyczy to jednak nowych klientów, bowiem osoby posiadające rachunek bankowy w Credit Agricole oraz zdolność kredytową, nie muszą przedstawiać zaświadczeń. Kredyt gotówkowy w Credit Agricole jest skierowany do osób, które posiadają stałe i bezpieczne źródło dochodów.

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. Przyciąga uwagę przede wszystkim za sprawą dużej sumy pożyczki oraz elastycznego okresu spłaty. Dostępne promocje pozwalają na zaciągnięcie bezkosztowego zobowiązania.

Oceń ofertę
Oceń
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!