Zapisz na później

Aion Bank

Nasza ocena banku:
4.1
Ocena klientów:
Szymon Machniewski Autor: Szymon Machniewski
12.04.2024
| Ostatnia aktualizacja: 19.06.2024
0 kom.
Zapisz na później
logo banku Aion Bank
Siedziba firmy

ul. Dobra 40, 00-344 Warszawa

Dane kontaktowe

nr tel.:
225234654
adres e-mail:
info@aion.be

Dane firmy

KRS: 0000807333
REGON: 384549659
NIP: 1080023480

Aion Bank to instytucja, która proponuje mocno ograniczoną liczbę produktów finansowych w stosunku do konkurencji. Oferta skierowana jest wyłącznie do klientów indywidualnych. Aion Bank zapewnia dopracowaną aplikację mobilną, a także możliwość zarządzania swoimi finansami przez serwis internetowy. Dostarcza dopracowane, nowoczesne rozwiązania skierowane do cyfrowych użytkowników. Można korzystać z kont oszczędnościowych i przewalutowań. Instytucja inwestuje w bezpieczeństwo i – jak twierdzi – stosuje zabezpieczenia, które wykraczają poza międzynarodowe standardy. Oferta jest skierowana wyłącznie do cyfrowych odbiorców – bank nie posiada w Polsce stacjonarnych oddziałów. 
aion bank opinia smart-money

O Aion Banku

Instytucja wywodzi się z Banca Monte dei Paschi di Siena założonego we Włoszech w 1472 roku. Obecna nazwa obowiązuje dopiero od 2019 roku. Bank rozpoczął oficjalnie działalność w Polsce w 2021 roku na mocy decyzji Komisji Nadzoru Finansowego. Instytucja posiada licencję wydaną przez belgijski nadzór finansowy. Prezesem zarządu Aion Banku jest Wojciech Sass. 

Początkowo po wprowadzeniu oferty cieszyła się ona sporym zainteresowaniem. Aion zdobył w trzy miesiące około 20 tys. klientów. Wtedy jednak można było korzystać z kluczowego produktu bezpłatnie albo z dużymi zniżkami. Wyższe opłaty pojawiły się po czasie. Później bank zaczął sukcesywnie ograniczyć swoją ofertę. 

Opinie o Aion Banku

Ta instytucja ma bardzo ograniczoną ofertę, a tym samym – zdecydowanie mniej klientów niż banki, które proponują wszystkie popularne produkty finansowe. Aion nie obsługuje firm ani nie udziela kredytów. W sieci nie brakuje jednak opinii dotyczących tej instytucji. Dzięki nim będziesz wiedzieć, czego możesz się spodziewać po poszczególnych produktach finansowych z jej oferty. Nie skupiaj się jednak wyłącznie na jednym źródle – sprawdź recenzje na co najmniej kilku stronach. Nie wyrabiaj zdania na podstawie jednego negatywnego komentarza. 

Sprawdziliśmy, jak oceniany jest w Polsce Aion Bank. Wzięliśmy pod uwagę opinie zamieszczane w serwisach społecznościowych, portalach finansowych, na forach i w wizytówce Google. Przygotowaliśmy również własną recenzję – zwróciliśmy uwagę na wady i zalety tej instytucji. Być może te informacje pomogą Ci w ocenie tej oferty. 

Nasza opinia

Aion Bank nie jest instytucją bardzo znaną w Polsce, natomiast zdecydowanie cenioną wśród klientów, którzy szukają optymalnych rozwiązań, jeśli chodzi o konta oszczędnościowe. Bank wystartował z odpłatnymi planami rachunków z wieloma usługami w cenie. Ten model się jednak nie sprawdził i oferta została mocno ograniczona. To był jednak dobry ruch, dzięki któremu może zwiększyć liczbę klientów w Polsce.

Nie jest to propozycja dla klientów, którzy szukają kompleksowej oferty produktów bankowych. Na pewno na minus działa brak oddziałów stacjonarnych, ale z założenia instytucja kieruje ofertę do użytkowników bankowości elektronicznej. Nie mamy natomiast większych uwag do aplikacji i zarządzania usługami przez stronę WWW instytucji. Nie zapewniają one bardzo dużej liczby opcji, ale wszystko można łatwo znaleźć.

Aion Bank nie ma również oferty dla firm, co należy uznać za wadę. Jeśli jednak chodzi o opisy oferty, to są one dokładne. Dostępnych opcji jest na tyle mało, że bez trudu można się wśród nich odnaleźć. Jeśli chodzi o problemy, to nie każdemu może odpowiadać konieczność posiadania przy sobie aplikacji na telefonie, aby móc się zalogować do bankowości przez stronę WWW.

Opinie klientów

Komentarze dotyczące Aion Banku przeważnie dotyczą tej samej kwestii. Najwięcej negatywnych opinii odnosi się do aplikacji, a w zasadzie – częstej jej niedostępności. Brak możliwości zalogowania do aplikacji oznacza jednocześnie, że nie można zalogować się na stronie banku. 

Klienci często narzekają, że doszło do zablokowania ich płatności, kiedy próbowali uregulować większą sumę. Wspominają również, że nie zostały przyjęte przelewy, które bank zinterpretował jako nielegalne. Zdarzają się również negatywne komentarze w związku z brakiem oddziałów stacjonarnych – niektórzy nie zdawali sobie z tego sprawy przy zakładaniu konta.

Jeśli chodzi o zalety, to głównie dotyczą kont oszczędnościowych, które są wysoko oprocentowane w stosunku do oferty konkurencji. Klienci doceniają również możliwość posiadania rachunku w pięciu walutach. 

Oferta Aion Banku

Instytucja proponuje dosłownie kilka produktów finansowych. Nie oferuje kredytów ani lokat terminowych. Obecnie Aion zapewnia głównie rozwiązania dla szukających wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych i rachunku do wykonywania podstawowych operacji. Przyjrzeliśmy się bliżej poszczególnym produktom z oferty Aion Banku. 

Plan Aion Easy

Wcześniej klienci mieli do wyboru 3 plany, a obecnie wszyscy korzystają z tego samego. Aion Easy to:

 • wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym bez limitu kwotowego,
 • prowadzenie konta, wymiana walut i przelewy bez ograniczeń,
 • konto zakładane w 100% online, brak ukrytych opłat.

Uwaga: wprawdzie bank nie nakłada limitów kwotowych na środki na koncie oszczędnościowym, ale gwarancje bankowe obejmują wyłącznie 100 tys. euro na jedną osobę. 

Nielimitowane konto osobiste w Aion Banku

Oferta osobistego rachunku bankowego w Aion obejmuje:

 • jeden rachunek, do którego można podpiąć do 5. kart debetowych;
 • przelewy krajowe bez limitów;
 • przelewy międzynarodowe po przystępnych kursach;
 • rachunki walutowe bez dodatkowych kosztów (EUR, USD, GBP i CHF);
 • możliwość korzystania z wirtualnych kart debetowych w Google Pay i Apple Pay.

Dostęp do wszystkich funkcji uzyskuje się od razu po założeniu konta. Nie trzeba czekać na kuriera, który przywiezie umowę do podpisania. 

Jeśli chodzi o przelewy krajowe, to nie obowiązują żadne opłaty. Można utworzyć listę kontaktów wraz z przypisanymi numerami kont, aby ułatwić sobie dokonywanie płatności. 

Rachunek umożliwia korzystanie z płatności telefonem. Pierwszą opcją jest korzystanie z Google Pay. Dzięki wirtualnej karcie można płacić w sklepach stacjonarnych, aplikacjach i sklepach online. Aby móc to robić, należy dodać wirtualną kartę Aion Banku w Google Pay. 

Drugą opcją jest skorzystanie z Apple Pay. Dzięki temu możesz płacić za pomocą iPhone’a, Apple Watch, iPada lub komputera Mac. Możliwości, jakie Ci daje, są identyczne jak w przypadku Google Pay. 

Karta płatnicza w Aion Banku

Do jednego rachunku można otrzymać do pięciu wirtualnych/fizycznych kart. Nie obowiązuje opłata za korzystanie z nich. Karta pozwala wygodnie płacić w różnych walutach. W aplikacji można ustalić limity dla poszczególnych typów operacji. 

Konto oszczędnościowe

Ten produkt jest jednym z najatrakcyjniejszych w ofercie Aion Banku. Biorąc pod uwagę propozycje konkurencji, rzeczywiście wypada bardzo korzystnie i w zasadzie trudno znaleźć na rynku zbliżoną ofertę. Aion Bank na swoim koncie oszczędnościowym:

 • Zapewnia wysokie oprocentowanie.
 • Nie nakłada limitu maksymalnej kwoty, jaką można mieć na rachunku (gwarancje bankowe do 100 tys. euro).
 • Umożliwia wpłacenie i wypłacanie środków, kiedy klientowi to odpowiada.
 • Zapewnia comiesięczną kapitalizację odsetek.

Zatem można posiadać środki na koncie oszczędnościowym i z nich dowolnie korzystać. Odsetki będą naliczone za ten okres, kiedy pieniądze były na koncie. Wypłata nie oznacza utraty wypracowanych odsetek. 

Zalety i wady Aion Banku

Oferta instytucji jest skierowana do klientów, którym zależy na darmowych usługach bankowych i do poszukujących konta oszczędnościowego na jak najlepszych warunkach. Widzimy w niej wiele zalet, ale również wady. Aby ułatwić Ci podjęcia decyzji, wykonaliśmy kompleksowe podsumowanie.

Zalety i wady Aion Bank

Zalety konta
 • bardzo dobra oferta konta oszczędnościowego
 • rachunek bankowy, który może być całkowicie bezpłatny
 • możliwość posiadania kilku kart do rachunku i kont w 5 walutach
 • prosta w obsłudze aplikacja i bankowość przez stronę WWW
Wady konta
 • bardzo ograniczona oferta produktów – brak kredytów i rozwiązań dla firm
 • brak możliwości zalogowania na stronę banku bez skorzystania z aplikacji
 • brak stacjonarnych oddziałów

Najczęstsze pytania i odpowiedzi o Aion Bank

Instytucja nie jest bardzo znana w Polsce, nie ma też wielu klientów, ale działa w pełni legalnie i ma bardzo atrakcyjną ofertę dla oszczędzających. Dla takich odbiorców to z pewnością bardzo dobry bank.

Możesz to oczywiście zrobić samodzielnie. Zaloguj się do aplikacji, wybierz daną kartę, a następnie kliknij Ustawienia. W kolejnym kroku możesz modyfikować różne funkcje karty, a w tym dostosować do potrzeb miesięczny limit na karcie.

Tak, bank daje taką możliwość. Możesz wykorzystać do tego Apple Pay i Google Pay.

Wypłaty z bankomatu są bezpłatne do 1000 zł miesięcznie. Powyżej tej kwoty bank nalicza prowizję w wysokości 1% od nadwyżki ponad 1000 zł. 

Aion Bank ma siedzibę w Belgii. W Polsce działa na podstawie licencji wydanej przez belgijski nadzór finansowy. Bank należy do funduszu Warburg Pincus. 

Miesięczny limit wynosi 40 tys. zł.

Pełna nazwa Aion Banku to Aion Bank S.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce.

Możesz to zrobić poprzez kontakt z obsługą klienta na czacie wewnątrz aplikacji. Kliknij w aplikacji ikonę czatu w prawym dolnym rogu, a następnie wybierz temat rozmowy. Jedną z opcji jest Zamknięcie konta. Musisz podać numer konta, na który zostaną przelane środki pozostałe na rachunku. Umowa jest zawarta na czas nieokreślony – możesz ją zerwać w dowolnym momencie.

Oceń bank
Oceń
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!