Zapisz na później

mBank

Nasza ocena banku:
4.5
Ocena klientów:
5
Szymon Machniewski Autor: Szymon Machniewski
11.04.2024
| Ostatnia aktualizacja: 19.06.2024
0 kom.
Zapisz na później
logo banku mBank
Siedziba firmy

Adres centrali: ul. Prosta 18, 00-850 Warszawa
Skrytka Pocztowa 2108
90- 959 Łódź 2

Dane kontaktowe

Numery telefonu:
22 829 00 00 (sekretariat),
42 630 08 00,
783 300 800,
22 100 45 43 (bezpłatna infolinia księgowa dla przedsiębiorców).

Adres e-mail:
kontakt@mbank.pl

Dane firmy

NIP: 526-021-50-88
REGON: 001254524
KRS: 0000025237
Kapitał zakładowy mBanku S.A.:169.733.980 złotych

Aktualne produkty
Bank mBank
Kredyt gotówkowy 0% prowizji mBank Kredyty gotówkowe
Bank mBank
mBiznes konto Firmowe Standard w promocji Konta firmowe
Bank mBank
Terminale w ofercie mBanku Terminale płatnicze
mBank zyskał ogromne zainteresowanie w Polsce dzięki ofercie bankowości elektronicznej. Instytucja zajmuje 5. miejsce w kraju pod względem wielkości aktywów. Ma 3,4 mln aktywnych użytkowników bankowości mobilnej, 5,7 mln klientów bankowości detalicznej, 33 tys. korporacyjnej i zatrudnia 8,5 tys. pracowników. Od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań – pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce. Od 1992 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jeśli chodzi o strategię banku, to jego cele są następujące:

zapewnienie najlepszej bankowości korporacyjnej dla firm;

osiągnięcie pozycji banku pierwszego wyboru dla rynku e-commerce;

technologia, bezpieczeństwo i dane jako źródło przewagi;

wiodąca bankowość elektroniczna zintegrowana z cyklem życia klienta. 

mBank zapewnia produkty finansowe dla klientów indywidualnych, małych i dużych firm. Od lat utrzymuje pozycję jednego z najważniejszych banków w Polsce.
mbank opinia o banku smart-money

O mBanku

Początek działania instytucji sięga 1986 roku. Rozpoczęła ją jako Bank Rozwoju Eksportu (BRE Bank) i wtedy oferta była skoncentrowana na klientach korporacyjnych. Instytucja ma ofertę dla klientów indywidualnych od 2000 roku, kiedy wystartował internetowy mBank. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank, który ma 69,17% udziału w kapitale zakładowym. Commerzbank posiada placówki w ponad 50 krajach. 

Prezesem mBanku jest Cezary Stypułkowski, a wiceprezesami są:

 • Krzysztof Dąbrowski – wiceprezes ds. operacji i informatyki;
 • Cezary Kock – wiceprezes ds. bankowości detalicznej;
 • Marek Lusztyn – wiceprezes ds. zarządzania ryzykiem;
 • Julia Nusser – wiceprezeska ds. compliance, prawnych i HR;
 • Adam Pers – wiceprezes ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej;
 • Pascal Ruhland – wiceprezes ds. finansów.

Jednym z głównych celów banku jest utrzymanie przewagi technologicznej w sektorze finansowym, wykorzystywanie wiodących rozwiązań i optymalizacja architektury IT. Instytucja chce również zapewniać najwyższy standard bezpieczeństwa. Bank zapewnia wszystkie istotne produkty bankowe, program lojalnościowy, możliwość inwestowania, oszczędzania, zaciągania kredytów. Oferta jest stale rozwijana, a mBank od lat pozostaje jedną z czołowych instytucji w Polsce. 

Opinie o mBanku

Instytucja ma miliony klientów – bez trudu znajdziesz mnóstwo opinii na jej temat. Szukaj ich na forach czy w serwisach społecznościowych. Na tej podstawie możesz dowiedzieć się o największych wadach i zaletach mBanku. Pamiętaj jednak, aby nie poprzestawać na jednej czy kilku opiniach. Klienci mają doświadczenia z różnymi produktami, często wypowiadają się pod wpływem emocji, więc najlepiej sprawdzić jak najwięcej recenzji i to na różnych stronach. 

Sprawdziliśmy, jak klienci oceniają mBank. Zapoznaliśmy się z opiniami w Google, serwisach społecznościowych i witrynach, w których gromadzone są recenzje usług bankowych. Poniżej omawiamy te komentarze. Przygotowaliśmy również własną opinię, zwracając uwagę na wady i zalety banku. Być może na tej podstawie szybciej podejmiesz decyzje odnośnie do wyboru oferty. 

Nasz opinia

mBank jest w Polsce bardzo dobrze znany i ceniony za tempo rozwoju i szeroką ofertę produktową. Nie jest już tak, że kojarzy się wyłącznie z bankowością elektroniczną, chociaż to głównie na niej budował popularność. Obecnie możesz również skorzystać z placówek stacjonarnych, które przeważnie zlokalizowane są w galeriach handlowych i pasażach dużych marketów. Na pewno oceniamy ofertę jako skierowaną głównie do klientów, którzy korzystają przede wszystkim z bankowości elektronicznej. Stacjonarne punkty mBanku nie dają takich możliwości, jakie z reguły zapewniają inne banki. Zazwyczaj są tam wpłatomaty, ale nie ma standardowych okienek kasowych. 

Pozytywnie oceniamy aplikację mobilną mBanku. Zapewnia mnóstwo funkcji, nie mieliśmy większych problemów podczas jej testowania. Łatwo można odnaleźć poszczególne funkcje czy też bezpośrednio z aplikacji skorzystać z połączenia telefonicznego z konsultantem. Działa szybko i daje możliwość skorzystania ze wszystkich istotnych funkcji, które są dostępne przez stronę WWW.

Jeśli chodzi o ocenę oferty banku, to jest szeroka. Konta, kredyty, ubezpieczenia, inwestycje. Na pewno plus należy się instytucji za ofertę dla stałych klientów, którzy otrzymują indywidualne propozycje na warunkach lepszych niż standardowo, nawet w ramach promocji. Na pewno uwagę zwraca eMakler, czyli usługa maklerska połączona z kontem osobistym. Klienci pozytywnie oceniają również usługę wielowalutową, która umożliwia płacenie walutami zagranicznymi bez prowizji za przewalutowanie.

Jeśli chodzi o wady, to na pewno należy do nich zaliczyć brak możliwości załatwienia wielu spraw w punktach stacjonarnych. Często zdarza się, że długo trzeba czekać na połączenie z infolinią. Przeważnie bank ma mało atrakcyjną ofertę depozytów. 

Opinie klientów

Oceny mBanku są podobne, jak innych instytucji bankowych. Jeśli chodzi o wady, to często pojawiają się komentarze dotyczące działania infolinii. Problemem są długi czas oczekiwania i trudności komunikacyjne. Część klientów uważa, że bot mBanku – Marek – nie rozumie prostych poleceń, przez co cały proces korzystania z infolinii przedłuża się. Zdarzają się również opinie dotyczące blokowania karty bankomatowej po dużej ilości operacji w krótkim czasie i czasochłonnym jej odblokowaniu. Pojawiają się także negatywne komentarze dotyczące oferty depozytowej.

Jeśli chodzi o pozytywne oceny, to wielu klientów zwraca uwagę na dopracowany system bankowości elektronicznej, aplikację mobilną i duży wybór produktów. Za plus uznawane są również niskie koszty korzystania z konta bankowego i możliwość całkowitego zwolnienia z nich po spełnieniu niewielkich wymagań.

Oferta mBanku

Instytucja proponuje w zasadzie wszystkie istotne rozwiązania, których można oczekiwać od banku. Oferta kierowana jest do klientów indywidualnych, małych i średnich firm, a także dużych przedsiębiorstw. My przyjrzymy się głównie produktom i usługom dla pierwszej z tych grup. Klienci mają do dyspozycji mnóstwo ofert – zarówno umożliwiające gromadzenie środków, zaciąganie kredytów, jak i inwestowanie. 

Będąc klientem mBanku, możesz skorzystać z promocyjnych ofert. Instytucja przygotowuje indywidualne propozycje na podstawie historii współpracy z danym klientem. Dzięki temu możesz uzyskać m.in. kartę kredytową na bardzo dobrych warunkach, konta osobiste z wieloma atrakcyjnymi rozwiązaniami bez opłat czy też tanie kredyty gotówkowe. Przyjrzymy się bliżej poszczególnym elementom oferty.

Konta osobiste

Możesz wybrać następujące rachunki:

 • eKonto dla młodych – dla osób w wieku od 13 do 24 lat;
 • eKonto osobiste;
 • mKonto Intensive – rachunek premium;
 • eKonto Junior do 13 lat;
 • Konto dla graczy;
 • Konto wspólne – z kartą dla każdego z klientów;
 • eKonto osobiste dla obywateli Ukrainy.

Aby założyć konto osobiste w mBanku, nie musisz iść do stacjonarnego punktu. Zrobisz to online, zajmuje to około 15 minut, a aktywacja rachunku następuje w około jeden dzień. Na stronie banku znajdziesz szczegółowe opisy poszczególnych rachunków. Warto przyjrzeć się opłatom, opcjom dostępnym za darmo, przeznaczeniu rachunku i warunkach, które trzeba spełnić, aby uniknąć poszczególnych opłat. 

Kredyty gotówkowe i pożyczki

mBank ma bogatą ofertę kredytową. Warto zwrócić uwagę na zobowiązania, które są aktualnie oferowane w promocji. Bank proponuje następujące kredyty i pożyczki:

 • kredyty gotówkowe – dla każdego, jak i z dla klientów Intensive, z niższym oprocentowaniem nominalnym;
 • kredyt konsolidacyjny;
 • kredyty odnawialne;
 • mRaty – na zakupy ratalne.

Produkty finansowe różnią się całkowitymi kosztami zobowiązania, maksymalnym okresem spłaty, wymaganiami i nie tylko. Z pewnością znajdziesz jednak rozwiązanie odpowiednie do sfinansowania określonych zakupów, jak i z możliwym przeznaczeniem na dowolny cel. 

Kredyty hipoteczne

Wśród zobowiązań zabezpieczonych hipoteką na nieruchomości znajdziesz następujące:

 • standardowy kredyt hipoteczny, 
 • bezpieczny kredyt 2%, 
 • Ekokredyt hipoteczny – finansowanie nieruchomości z niskim zużyciem energii) i pożyczka hipoteczna na dowolny cel.

Jeśli korzystasz z kredytu hipotecznego w mBanku, masz możliwość zawieszenia spłaty i skorzystania z ustawowych wakacji kredytowych. Poza tym w grę wchodzi zmiana oprocentowania na stałe na 5 lat. 

Karty

Standardowo do konta osobistego masz możliwość wyrobienia karty płatniczej. Dostępne są następujące:

 • standardowe: Mastercard Mobilna, karta klasyczna, z pionowym wizerunkiem, Visa Foto, Visa Me, Mastercard Gold PayPass. 
 • kredytowe: podstawowa, Mastercard Me, z programem Mastercard Bezcenne Chwile, World Mastercard Intensive, Visa Premium, World Elite Mastercard. 
 • do mKonta Intensive – Visa Świat Intensive, Visa Foto, Mastercard Gold Paypass. 

mBank proponuje również mniej popularne rozwiązania, takie jak naklejka do płatności zbliżeniowych, którą możesz umieścić na jakimś przedmiocie np. smartfonie. Inną jest karta z opaską do płatności zbliżeniowych. 

Produkty oszczędnościowe

W ofercie mBanku znajdziesz wiele produktów, dzięki którym będziesz powiększać odłożone środki. Wśród nich:

 • eKonto oszczędnościowe;
 • lokaty w złotówkach,
 • lokaty walutowe,
 • Moje cele – program regularnego oszczędzania. 

Skorzystanie z tych produktów zostało uproszczone do minimum. Założysz je online, a zajmie to dosłownie kilka minut. Stali klienci mBanku mogą spodziewać się bardzo atrakcyjnych ofert depozytów, które nie są dostępne w ramach standardowej oferty. 

Produkty inwestycyjne

mBank ma przygotowane strategie inwestycyjne, z których możesz skorzystać nawet przeznaczając na ten cel 100 zł miesięcznie. Oto dostępne opcje:

 • fundusze – polskich i zagranicznych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych,
 • giełda – inwestowanie w akcje, obligacje czy fundusze ETF,
 • obligacje – Skarbu Państwa i Banku Gospodarstwa Krajowego, dostępne w eMaklerze. 

Możesz skorzystać z doradztwa inwestycyjnego. Wtedy eksperci podpowiedzą Ci, jakie fundusze wybrać, na podstawie przygotowanej dla Ciebie strategii. Możesz też w aplikacji ustalić cele inwestycyjne 

Ubezpieczenia

To nie tylko polisy, które są związane z zaciąganymi kredytami. mBank pozwala wykupić ubezpieczenie:

 • samochodu,
 • życia i zdrowia,
 • nieruchomości,
 • turystyczne,
 • kredytu,
 • nieruchomości do kredytu hipotecznego. 

Zawarcie umowy ubezpieczenia online wymaga okazania pewnych dokumentów, ale wszystko da się zazwyczaj dopełnić przez internet. Kalkulator wylicza składkę, a następnie może dojść do zawarcia umowy. 

Usługi

Przez stronę mBanku możesz skorzystać z niestandardowych usług bankowych, jak i związanych z załatwieniem pewnych spraw urzędowych. Należą do nich:

 • świadczenia dla rodziców – złożysz wniosek o 800+, o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i dofinansowanie pobytu w żłobku;
 • eUrząd – skorzystasz z mojeID (sposób logowania do stron administracji publicznej), założysz profil zaufany, skorzystasz z podpisu kwalifikowane mSzafir. 
 • Usługi walutowe – mKantor (wymiana waluty online), usługa wielowalutowa (płatności kartą do konta wieloma walutami).
 • CashBack – wypłata w kasie sklepu do 1000 zł kartą Mastercard lub Visa. 
 • Okazje zakupowe – rabaty w Cinema City. Do tego mOkazje – otrzymasz zwrot części wydatków u sprzedawców, z którymi współpracuje mBank. 
 • Doładowanie telefonu – promocyjne doładowania w różnych sieciach komórkowych.

eMakler – biuro maklerskie online

Ta usługa połączona jest z Twoim kontem w mBanku. Możesz wybierać akcje, obligacje, fundusze ETF, kupować na giełdzie polskiej, jak i nabywać akcje amerykańskiej spółki technologicznej. Otwarcie rachunku i jego prowadzenie jest bezpłatne. Inwestujesz na giełdach w Warszawie, Nowym Jorku, Londynie i Frankfurcie. Masz stały podgląd wyników inwestycji. 

Oferta dla firm

mBank ma szeroką ofertę dla prowadzących działalność. Część z nich to produkty finansowe podobne do tych, z których skorzystać mogą klienci indywidualni. Oto niektóre rozwiązania dostępne w ramach oferty:

MŚP i korporacje

mBank ma także ofertę przygotowaną specjalnie dla takich podmiotów. Obejmuje ona:

 • rachunki bankowe,
 • karty przedpłacone i płatnicze,
 • kredyty, finansowanie i tarcze finansowe,
 • gwarancje, finansowanie transakcji handlowych;
 • faktoring,
 • leasing,
 • wsparcie w pozyskiwaniu środków unijnych,
 • bankowość inwestycyjną. 

Oferta dla przedsiębiorców jest bardzo szeroka. Przy wyborze produktów finansowych warto korzystać z fachowego doradztwa, aby dopasować optymalne rozwiązania. 

Zalety i wady mBanku

Oferta instytucji pod wieloma względami jest bardzo atrakcyjna, ale ma też słabe strony. Na pewno nie jest to propozycja, która zadowoli każdego klienta, a to ze względu na małą liczbę stacjonarnych punktów i ograniczony zakres usług, z których można w nich skorzystać. Na pewno na plus oferty działa liczba produktów finansowych skierowanych do różnych grup odbiorców, o innych potrzebach. Poniższa lista wad i zalet mBanku pomoże Ci zdecydować, czy to dla Ciebie dobry wybór.

Zalety i wady mBank

Zalety konta
 • Duża liczba produktów finansowych i usług
 • Oferta dla osób prywatnych, małych i dużych firm
 • Atrakcyjny system bankowości elektronicznej i dopracowana aplikacja mobilna
 • Nowoczesne rozwiązania dla klientów
 • Możliwość korzystania bezpłatnie z wielu produktów przy spełnieniu określonych wymagań.
Wady konta
 • Niewielka liczba punktów stacjonarnych i ograniczona liczba spraw, które można w nich załatwić.
 • Długi czas oczekiwania na połączenie z infolinią.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi o mBank

To zdecydowanie instytucja, której oferta jest godna uwagi. Działa na polskim rynku od wielu lat, ma szeroką gamę produktów, z której korzystają miliony klientów. Jeśli szukasz takich rozwiązań, weź pod uwagę ofertę mBanku.

Zmian możesz dokonać w serwisie transakcyjnym lub w aplikacji mobilnej. Chodzi o dzienne limity płatności kartą w sklepie, w sieci lub wypłaty z bankomatów. 

Jeśli chcesz to zrobić w serwisie transakcyjnym, wybierz:

 • zakładkę Produkty -> Karty -> Wszystkie;
 • kartę, dla której chcesz zmienić limity;
 • Limity autoryzacyjne i kliknij Zmień.

Natomiast w aplikacji mobilnej wybierz:

 • Produkty > Karty > Karty debetowe. 
 • kartę, dla której chcesz wprowadzić zmiany i kliknij Zmień limity.

Tak, możesz korzystać z takich płatności. Wystarczy, że dodasz kartę Mastercard debetową lub kredytową do Google Pay. Kiedy płacisz, musisz oczywiście mieć przy sobie telefon

Możesz wypłacać bez opłat w bankomatach mBanku, sieci Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska S.A. W przypadku większości kart wypłata poniżej 100 zł wiąże się z prowizją w wysokości 2,5 zł.

Głównym udziałowcem mBanku jest Commerzbank – drugi co do wielkości bank niemiecki. Ma blisko 70 proc. udziałów. 

Maksymalny limit dzienny wypłat gotówki, jaki możesz ustawić w mBanku, wynosi 500 tys. zł. Natomiast przeważnie bankomaty umożliwiają w ramach jednej operacji wypłatę poniżej 10 tys. zł, a Euronetu – tylko 800 zł. 

Oficjalna nazwa banku brzmi obecnie mBank S.A.

Możesz to zrobić w jeden z następujących sposobów:

 1. W serwisie transakcyjnym – wybierz: Produkty > Usługi > Nowa usługa >Wypowiedzenie Umowy.
 2. Przez mLinię – pod numerem +48 42 6 300 800. 
 3. W placówce banku – zabierz dokument tożsamości. 
 4. Wysłanie wypowiedzenia umowy na adres korespondencyjny banku. 

 

Oceń bank
5 (1 ocen)
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!