Zapisz na później

Santander Bank Polska

Nasza ocena banku:
4.8
Ocena klientów:
5
Szymon Machniewski Autor: Szymon Machniewski
12.04.2024
| Ostatnia aktualizacja: 19.06.2024
0 kom.
Zapisz na później
logo banku Santander Bank
Siedziba firmy

al. Jana Pawła II 17, 00-854, Warszawa

Dane kontaktowe

nr tel.
+ 48 61 81 1 9999 z zagranicy
1 9999 z Polski
(+48) 799 608 502
adres e-mail
kontakt@santanderbankpolska.pl

Dane firmy

KRS 0000008723
NIP 896-000-56-73
REGON 930041341

Aktualne produkty
Santander Bank Polska
Konto firmowe Santander Konta firmowe
Santander Bank
Konto jakie chcę w Santander Bank Polska Konta osobiste
Santander Bank Polska
Wygodny kredyt gotówkowy Santander Bank Polska Kredyty gotówkowe
Santander Bank
Terminale w ofercie Santander Bank Polska Terminale płatnicze
Santander Bank Polska jest największym bankiem z kapitałem prywatnym w Polsce i jednocześnie jedną z największych grup finansowych. To lider, jeśli chodzi o wykorzystanie w bankowości nowoczesnych technologii. Ma bardzo dużą sieć oddziałów i placówek partnerskich. Celem instytucji jest osiągnięcie pozycji banku pierwszego wyboru dla klientów oraz zbudowanie ich satysfakcji i lojalności. W efekcie instytucja nieustannie rozwija ofertę i wprowadza innowacyjne funkcjonalności. Mają one usprawniać zarządzanie finansami osobistymi i finansowymi. Instytucja kieruje ofertę do różnych grup klientów. Jednym z celów Santander Bank Polska jest pomaganie oferowanymi usługami w realizacji planów. 
Santander Bank Polska opinia o banku smart-money

O Santander Bank Polska

Początki działalności instytucji przypadają na rok 1857. Siedziba Santander Banku znajduje się w Hiszpanii. Marka jest obecna na rynku europejskim i w obu Amerykach. Należy do największych banków na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Międzynarodowa ekspansja zaczęła się w 1947 roku. W 1999 roku bank jako pierwszy w Polsce udostępnił klientom możliwość testowania bankowości elektronicznej. 

Od 2011 r. należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska zapewniają m.in. usługi maklerskie, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne, leasing oraz faktoring.

Prezesem zarządu jest Michał Gajewski, a członkami:

 • Andrzej Burliga – kieruje pionem zarządzania ryzykiem.
 • Lech Gałkowski – kieruje Pionem Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej.
 • Artur Głembocki – kieruje Pionem Zgodności i Przeciwdziałania Przestępczości Finansowej.
 • María Elena Lanciego Pérez – kieruje Pionem Rachunkowości i Kontroli Finansowej. 
 • Patryk Nowakowski – kieruje Pionem Transformacji Cyfrowej.
 • Juan de Porras Aguirre – kieruje Pionem Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej.
 • Magdalena Proga-Stępień – kieruje Pionem Bankowości Detalicznej. 
 • Arkadiusz Przybył – kieruje pionem Wealth Management i Ubezpieczeń.

Jak wygląda Santander Bank Polska w liczbach? Ma ponad 5 mln klientów, blisko 11 tys. pracowników, 665 placówek, 1700 bankomatów i wpłatomatów. 

Opinie o Santander Bank Polska

W sieci znajdziesz mnóstwo komentarzy klientów dotyczących tej instytucji. Dzięki nim możesz podjąć bardziej świadome decyzje dotyczące wyboru produktów finansowych. Pamiętaj jednak, aby zawsze brać pod uwagę wpisy znalezione w wielu serwisach i nie wyrabiać sobie własnej opinii na podstawie kilku negatywnych komentarzy. Bank ma około 5 mln klientów, a zaledwie niewielki odsetek wystawia recenzje. 

Sprawdziliśmy opinie na temat Santander Bank Polska, przyjrzeliśmy się im i wyciągnęliśmy na tej podstawie wnioski. Poniżej omawiamy znalezione komentarze. Przeanalizowaliśmy je w serwisach społecznościowych, na forach a także w portalach finansowych. Nasze wnioski mogą Ci pomóc w wyborze oferty banku.  

Nasza opinia

Santander Bank Polska ma w Polsce bardzo pozytywny wizerunek, co przekłada się na liczbę klientów. Marka od wielu lat jest obecna na naszym rynku i stale optymalizuje ofertę, dopasowując ją do oczekiwań odbiorców. Jednocześnie jest ona bardzo szeroka, skierowana zarówno od klientów indywidualnych jak i firm. Zaletą banku jest duża sieć placówek stacjonarnych, dzięki którym klienci nie mają problemów ze skorzystaniem z oferty w oddziałach. Strona WWW instytucji i jej aplikacja robią pozytywne wrażenie. 

Oferta banku obejmuje wszystkie popularne produkty finansowe i nie tylko. To także ubezpieczenia i kantor. Bank proponuje ponadto biuro maklerskie, elementy III filaru systemu emerytalnego, fundusze inwestycyjne i bogatą ofertę depozytową. Santander Bank Polska umożliwia korzystanie z nowoczesnych form płatności m.in. zegarkiem, przez Google Pay czy Apple Pay

Santander Bank Polska nie jest jednak pozbawiony wad. Oferuje bardzo dużo produktów – nie łatwo się odnaleźć wśród nich. Na niekorzyść działają również częste przerwy techniczne.

Opinie klientów

Po analizie ocen klientów zauważamy, że zazwyczaj mają oni negatywne opinie w podobnych kwestiach. Pierwszą część niezadowolonych stanowią ci, którzy uważają, że koszty kredytu lub innych usług są zbyt drogie. Zwracają także uwagę na to, że opłaty były ukryte. W tym przypadku problem leży prawdopodobnie po stronie klientów, którzy nie zapoznali się z warunkami umowy.

Klienci pozytywnie oceniają to, że bank posiada dużą sieć stacjonarnych oddziałów, ale z drugiej strony wielu z nich narzeka, że występują utrudnienia z pobieraniem gotówki w oddziale. Często również wskazują na problemy techniczne, przez które nie mogli zapłacić kartą. 

Część klientów negatywnie ocenia działanie infolinii. Zwracają uwagę, że nie otrzymali oczekiwanej odpowiedzi albo wręcz rozmawiali z kilkoma konsultantami i otrzymali od nich zupełnie inne informacje.

Natomiast do plusów oferty klienci zaliczają szeroki wybór produktów, bycie na bieżąco z aktualnymi ich potrzebami i możliwość łatwego skorzystania z propozycji – przeważnie da się to zrobić online. 

Oferta Santander Bank Polska

Instytucja ma szeroką ofertę, w której znajdziesz mnóstwo produktów i usług finansowych. Została podzielona na kierowaną do:

 • klientów indywidualnych,
 • małych firm,
 • dużych firm i korporacji.

W ofercie znajdziesz również opcje Select i Private Banking. My skupimy się głównie na skierowanej do klientów indywidualnych, ale również omówimy produkty dostępne dla prowadzących działalność. Warto pamiętać, że oferta Santander Bank Polska jest stale rozwijana – modyfikowane są aktualne produkty i wprowadzane nowe. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze oferty polecamy sprawdzenie, czy opisana przez nas jest na pewno aktualna.

Konta osobiste

Santander Bank Polska ma szeroką ofertę rachunków osobistych dostosowanych do różnych grup odbiorców. Znajdziesz w niej następujące konta:

 • Konto Santander – podstawowy rachunek internetowy, z którego możesz korzystać bez opłat.
 • Konto Santander MAX – 15 zł miesięcznej opłaty, ale w zamian mnóstwo możliwości dostępnych bez dodatkowych kosztów.
 • Konto Santander dla studenta.
 • Konto Santander dla młodych 18-25 lat.
 • Konto Santander dla dzieci 0-12 lat.
 • Konto24 walutowe – można je otworzyć w USD, EUR, GBP.

Bank stosuje proste nazewnictwo, które jasno wskazuje, dla jakich odbiorców są przeznaczone poszczególne produkty finansowe. Zwróć również uwagę na opcję Porównaj wszystkie, która pozwala łatwo porównać parametry poszczególnych rachunków, a także wybrać odpowiednio dopasowany do wieku albo potrzeb wynikających z zastosowania rachunku, np. gromadzenia oszczędności albo w podróżach zagranicznych. Pamiętaj również o licznych promocjach organizowanych przez bank. Możesz otrzymać, np. premię po otwarciu rachunku i spełnieniu określonych warunków. 

Kredyty

Santander Bank Polska ma przygotowaną bogatą ofertę kredytów. Z pewnością znajdziesz wśród nich taki produkt finansowy, który pasuje do Twoich potrzeb. Są i takie, z jakich możesz skorzystać ekspresowo i przy zachowaniu minimum formalności. W ofercie kredytów gotówkowych znajdziesz następujące propozycje:

 • Kredyt gotówkowy online – minimum formalności. Wniosek składa się w systemie banku. Online również akceptuje się umowę.
 • Kredyt konsolidacyjny.
 • Kredyt gotówkowy z EKO promocją – środki możesz przeznaczyć na odnawialne źródła energii lub EKO transport.
 • Kredyt w rachunku płatniczym – dodatkowe środki do dowolnego wykorzystania.

W serwisie banku znajdziesz również porównanie tych produktów. Możesz określić cel i rodzaj spłaty, a wtedy zobaczysz wyłącznie te oferty, które odpowiadają Twoim wymaganiom. W opisach poza RRSO znajdziesz informacje o najważniejszych parametrach tych zobowiązań. Są to różne produkty, różnią się m.in. celem kredytowania, zasadami uzyskania środków i nie tylko. 

Kredyty i pożyczki hipoteczne

Bank ma również szeroką ofertę tych zobowiązań. Przygotował zarówno produkty z przeznaczeniem na określony cel, jak i takie, z których środki możesz wykorzystać dowolnie. Zobowiązania hipoteczne wiążą się oczywiście z koniecznością ustanowienia zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości. Santander Bank Polska ma następującą ofertę:

 • Kredyt hipoteczny
 • Pożyczka hipoteczna – środki mogą być wykorzystane na dowolny cel
 • Bezpieczny kredyt 2% – produkt z dopłatami z budżetu państwa
 • Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy – zobowiązanie bez wkładu własnego
 • Wakacje kredytowe

Również i w przypadku tych produktów możesz skorzystać z wygodnej formy porównania ofert. Podaj cel i formę spłaty, a zobaczysz, które produkty spełnią Twoje oczekiwania. Warto obserwować promocje, które zresztą pojawiają się regularnie. 

Karty

Santander Bank Polska zapewnia szeroki wybór kart kredytowych i debetowych a wśród nich:

 • Karta kredytowa World Mastercard
 • Karta kredytowa Visa Silver Akcja Pajacyk
 • Karta kredytowa Mastercard Silver
 • Karta kredytowa Visa Platinium
 • Karta dopasowana
 • Karta Mastercard Walutowa
 • Karta Visa Select

Skorzystaj z opcji Porównaj wszystkie, aby łatwiej wybrać kartę, która spełnia Twoje oczekiwania. Santander Bank Polska ma odpowiednie propozycje dla klientów o różnych zarobkach. Poza tym korzystanie z poszczególnych daje możliwość uzyskania premii. 

Produkty oszczędnościowe

Jeśli masz wolne środki i chcesz je powiększać bez ponoszenia ryzyka, weź pod uwagę lokaty i konta oszczędnościowe w Santander Bank Polska. Do wyboru masz kilka produktów:

 • Lokata zimowa – na 3 miesiące
 • Lokata dla Ciebie – na 3 miesiące do 50 tys. zł
 • Lokata terminowa – różne okresy oszczędzania
 • Lokata mobilna – na 4 miesiące do 20 tys. zł
 • Lokata z funduszem – wiąże się z inwestycją w jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych
 • Konto Multi oszczędnościowe
 • Konto oszczędnościowe Select

Jeśli zależy Ci na możliwości skorzystania ze środków, wybierz konto oszczędnościowe. W przypadku lokat skorzystanie z pieniędzy wiąże się z ryzykiem utraty odsetek w razie zerwania umowy. 

Produkty inwestycyjne

Santander Bank Polska przygotował kilka rozwiązań dla zainteresowanych inwestowaniem, które wiążą się z określonym poziomem ryzyka. Klienci mogą skorzystać z następujących:

 • Fundusze inwestycyjne Santander – inwestycja w subfundusze zarządzane przez ekspertów;
 • Rachunek maklerski VIP – daje możliwość samodzielnego inwestowania;
 • Certyfikaty i obligacje strukturyzowane – rozwiązania dopasowane do różnych celów inwestycyjnych.

Pamiętaj, że każda forma inwestowania wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości kapitału.

Ubezpieczenia

Możesz również skorzystać z oferty polis. Dostępne są następujące produkty ubezpieczeniowe:

 • Ubezpieczenie na życie i zdrowie
 • Ubezpieczenie samochodu
 • Ubezpieczenie domu lub mieszkania
 • Ubezpieczenie karty kredytowej
 • Spokojny kredyt – dla korzystających z kredytu gotówkowego
 • Spokojna hipoteka – polisa do kredytu hipotecznego

To nie Santander Bank Polska zapewnia ochronę. Instytucja współpracuje z towarzystwem Allianz. 

Kantor

Możesz z niego korzystać przez 24 h na dobę w aplikacji mobilnej lub przez bankowość internetową. Jedną z opcji jest ustawienie powiadomienia, jeśli kurs waluty osiągnie określoną wartość. Mając konto walutowe z pakietem wielowalutowym, można płacić za granicą bez prowizji za przewalutowanie. 

Bankowość elektroniczna

Środkami możesz zarządzać m.in. przez bankowość internetową i aplikację mobilną. Do bankowości internetowej da się zalogować bez podawania kodów SMS, to samo dotyczy wykonywania przelewów. Zrobisz to, korzystając z PIN-u, odcisku palca albo rozpoznawania twarzy. Możesz załatwić sprawy urzędowe, ubiegać się o świadczenia, takie jak 800 plus i Dobry Start.

Tak samo wyglądają możliwości logowania do aplikacji. Daje Ci ona mnóstwo możliwości. Poza standardowym sprawdzaniem stanu konta i przelewami możesz m.in. kupić bilety, kwiaty, zamówić taksówkę. Możesz także ustawić powiadomienia o każdym wpływie na rachunek, wydatku i innych aktywnościach na koncie. 

Bankowość osobista Santander Select

W ramach tej oferty bank oferuje kompleksowe rozwiązania finansowe ze wsparciem osobistego doradcy. Dotyczy to usług inwestycyjnych, maklerskich i kredytowych. Klient ma zapewniony szybki kontakt z ekspertem bankowym. Specjalistyczne wsparcie doradcy uzyskuje ten, kto ma zgromadzone w Santander Bank Polska co najmniej 200 tys. zł. Jeśli klient ma minimum 10 tys. zł wpływu miesięcznie, może korzystać ze wsparcia telefonicznego doradcy Select. 

Private Banking

To oferta dla wymagających klientów. Doradcy bankowi przygotowują indywidualne strategie portfela finansowego. Specjaliści obsługują w zakresie usług bankowych, maklerskich, kredytowych i inwestycyjnych. Klient uzyskuje opiekę prywatnego doradcy. W tym przypadku możesz korzystać z niestandardowych produktów, które zostaną dopasowane do Twoich potrzeb, strategii inwestycyjnej. Otrzymasz wsparcie, jakie uzyskuje wyłącznie część klientów. 

Małe firmy

Oferta Santander Bank Polska do prowadzących małą działalność obejmuje:

 • możliwość założenia firmy przez bank,
 • konta dla firm,
 • finansowanie w formie kredytu lub leasingu,
 • karty – Visa i Mastercard,
 • terminale płatnicze,
 • usługi dla firm – eFaktoring, eKsięgowość, eUmowy (zawieranie umów online), eWadia (dla biorących udział w przetargach publicznych),
 • oferta dla handlu zagranicznego m.in. polecenie wypłaty w obrocie z zagranicą i gwarancje bankowe,
 • lokaty,
 • inwestycje – fundusze inwestycyjne, 
 • ubezpieczenia.

Duże firmy i korporacje

To rozwiązania przeznaczone dla dużych przedsiębiorstw. Oferta obejmuje bankowość elektroniczną, inwestycyjną, finansowanie działalności i handlu, a także bieżącą obsługę. W tym przypadku oferta jest elastyczna, dostosowywana do oczekiwań przedsiębiorstwa i obejmuje m.in. kredyty zabezpieczone gwarancjami BGK w formie gwarancji de minimis, doradztwo dłużne i ratingowe, zabezpieczenie ryzyk finansowych i wiele innych.

Zalety i wady Santander Bank Polska

Oferta tej instytucji cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem, ale to nie oznacza, że nie ma minusów. Na pewno jej zaletą jest dostosowanie do potrzeb rynkowych i różnych rodzajów odbiorców. Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę na problemy zgłaszane przez klientów, które dotyczą m.in. kłopotów technicznych i pomocy na infolinii.

Zalety i wady Santander Bank

Zalety konta
 • duża liczba oddziałów stacjonarnych
 • indywidualna oferta dla wymagających klientów
 • przejrzyście opisana oferta i porównania produktów
Wady konta
 • często zgłaszane przez klientów przerwy w działalności bankowości elektronicznej
 • zdarzający się brak możliwość wypłaty gotówki w oddziałach
 • oczekiwanie na pomoc na infolinii

Najczęstsze pytania i odpowiedzi o Santander Bank

Instytucja od lat działa na polskim rynku i znakomicie sobie na nim radzi. Ma miliony klientów, bogatą i rozwijaną ofertę. Jeśli szukasz banku godnego zaufania, zdecydowanie możesz brać pod uwagę Santander Bank Polska. Można go uznać za dobry bank.

Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu. Zaloguj się i wejdź w zakładkę Ustawienia. W menu bocznym, znajdź w sekcji LIMITY zakładkę Limity dla kart. Wybierz tę kartę, dla której chcesz wprowadzić zmiany. Wtedy zobaczysz do wyboru trzy zakładki: Bankomaty, Sklepy i Internet. W każdym przypadku możesz ustalić odrębne limity.

Tak. Możesz płacić m.in. z wykorzystaniem Google Pay. Wybierz kartę. W przypadku kart debetowych kliknij „Dodaj do Google Pay”, a następnie kliknij „Twoje skróty” pod kartą. Wybierz „Dodaj do Google Pay”. Zaakceptuj regulamin i gotowe – możesz korzystać.

Jeśli masz Konto Santander i kartę Dopasowaną nie płacisz za wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie. Bankomaty własne banku są bezpłatne dla wszystkich klientów. Koszt wypłaty poniosą właściciele konta Santander, którzy mają powyżej 26 lat. Opłata wynosi 3 zł.

Właścicielem banku jest hiszpańska grupa bankowa Banco Santander.

Dzienny limit wypłat wynosi 30-40 tys. zł.

Pełna nazwa banku to: Santander Bank Polska S.A.

Masz kilka możliwości zamknięcia rachunku, mianowicie:

 • telefonicznie u doradcy – w dni robocze od 8.00 do 20.00, 
 • u doradcy online – w dni robocze od 8.00 do 20.00,
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie – wyślij wypowiedzenie na adres Santander Bank Polska S.A. Nałęczowska 14, 20-701 Lublin.
Oceń bank
5 (1 ocen)
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!