Tylko rzetelne informacje
Zapisz na później

Opinia o koncie osobistym Bank Millennium

Wynik recenzji:
4.4
Przejdź do naszej opinii
Szymon Machniewski Zrecenzował: Szymon Machniewski
07.05.2024
| Akt.: 14.05.2024
Przeczytasz w 6 min.
0 kom.
Zapisz na później

Bank Millennium to jeden z najpopularniejszych banków działającym na polskim rynku. Instytucja ta cieszy się nie tylko dużą popularnością, ale również pozytywnymi opiniami większości klientów. Bank proponuje szereg produktów, takich jak kredyty gotówkowe i celowe, produkty inwestycyjne i oszczędnościowe a także konta różnego rodzaju. Co ważne, rozbudowana oferta Millennium jest kierowana nie tylko do klientów indywidualnych, ale także do przedsiębiorców. Co dokładnie oferuje ten bank?

konto osobiste millennium recenzja
Aktualne promocje
600 zł
Do 600 zł bonusu po spełnieniu warunków promocji

Co wyróżnia to konto?

Czynnikiem, który wyróżnia ofertę banku jest możliwość wypłacania bezpłatnie środków z bankomatów w Polsce i za granicą po spełnieniu niewygórowanych warunków. Poza tym bank nagradza klientów zarówno za polecenia oferty, jak i samo założenie rachunku. Kolejnym wyróżnikiem jest weryfikacja przy zakładaniu konta poprzez logowanie na rachunek w innym banku. 

Najważniejsze informacje

Konto Millennium 360° to atrakcyjna propozycja, która powinna spełnić oczekiwania różnych odbiorców. Oto najważniejsze parametry tego rachunku:

 • prowadzenie konta za darmo;
 • brak opłat za otwarcie rachunku;
 • bezpłatne przelewy krajowe online, przelewy BLIK na telefon i wypłaty gotówki z bankomatów banku;
 • bezpłatna karta do konta, płatności zbliżeniowe BLIK oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą po 5 płatnościach BLIK-iem lub kartą.

Opłaty i prowizje

Opłaty i prowizje

W zdecydowanej większości Konto Millennium 360° pozwala uniknąć ponoszenia opłat, o ile spełnisz określone wymagania. Ile kosztuje korzystanie z poszczególnych elementów oferty?

Założenie i korzystanie z konta

Za założenie i prowadzenie rachunku nic nie płacisz. Koszt pojawia się wyłącznie w przypadku Konta walutowego, Konta Osobistego Prestige i Konta Prestige World. Jednak i w tym przypadku możesz uniknąć opłat, jeśli spełniasz określone wymagania. 

Karty

Wydanie wszystkich kart płatniczych poza Millennium Visa Konto 360° dla Małoletnich jest bezpłatne. Jeśli chodzi o obsługę, to w przypadku Visa Millennium 360° i Mastercard Millennium 360° nie obowiązują żadne opłaty. Przy pozostałych kartach wynoszą poniżej 10 zł, ale w każdym przypadku można ich uniknąć, jeśli spełnisz warunki. 

Bankomaty

Wypłaty w Polsce z bankomatów Banku Millennium są bezwarunkowo bezpłatne. W maszynach Santander Bank Polska i Planet Cash opłata wynosi 0 lub 1 zł, a w pozostałych w Polsce – 0 lub 5 zł. Tych kosztów możesz uniknąć, jeśli spełnisz warunki określone w danym przypadku. 

Przelewy i zlecenia

Wszystkie przelewy online w złotówkach są bezpłatne. To samo dotyczy przelewów BLIK z rachunku na numer telefonu. Nie zapłacisz również za stałe zlecenia. 

Promocje

Bank Millenium organizuje program poleceń. Możesz uzyskać kartę goodie na kwotę 100 zł do wykorzystania w sklepach, 80 zł w ramach karty upominkowej do Zalando, bilety do kina i lokatę na korzystniejszych warunkach niż w ramach standardowej oferty. Maksymalnie trafi do Ciebie 10 nagród. 

Bank proponuje również inny program promocyjny. Po pierwszych zakupach i płatności kartą w jednej z 800 znanych marek otrzymasz 20 zł. Przy każdych kolejnych możesz uzyskać nawet do 25% zwrotu. Otrzymujesz jednocześnie dostęp do ofert specjalnych przygotowanych wyłącznie dla klientów Banku Millenium. Wśród marek, które obejmuje cashback, znajdują się m.in. Allegro, Empik, Neonet. Modivo i CCC. 

Aplikacja, bankowość internetowa i płatności mobilne

W edycji konkursu World’s Best Digital Banks z 2023 roku, organizowanego przez magazyn Global Finance, Bank Millennium został wybrany najlepszym e-bankiem w Polsce. Aplikacja instytucji zapewnia wszystkie rozwiązania, które mogą Ci się przydać. Możesz robić przelewy – również na numer telefonu. Nie musisz mieć przy sobie karty ani gotówki – do zapłaty za zakupy w sklepie wystarczy aplikacja. Możesz również przeglądać historię płatności, a także zarządzać zleceniami stałymi. Instytucja reklamuje, że dzięki aplikacji masz cały bank pod ręką i nie jest to hasło na wyrost. Bank dopracował swoje rozwiązanie, czego potwierdzeniem jest uzyskana nagroda. To samo dotyczy bankowości internetowej, która nie tylko zapewnia wszystkie istotne funkcje, ale również nie sprawia problemów pod względem dotarcia do poszczególnych opcji. 

Aplikację oceniamy zdecydowanie pozytywnie. 

Płatności mobilne

Jeśli masz Konto Millennium 360°, możesz korzystać z płatności mobilnych telefonem. Wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją. W ramach oferty banku możesz płacić BLIK-iem, korzystać z Google Pay i Apple Pay. Z tych ostatnich możesz korzystać na iPhonie, Apple Watch lub iPadzie, a z Google – na telefonach z systemem Android. 

Oszczędzanie

W ramach Konta Millennium 360° możesz korzystać z szerokiej oferty produktów oszczędnościowych. Chodzi głównie o konta oszczędnościowe i lokaty, które są korzystnie oprocentowane na tle oferty rynkowej. Zainteresowani większym potencjałem zysku, ale jednocześnie akceptujący wyższy poziom ryzyka, mogą się zdecydować na lokaty ustrukturyzowane. 

Jak założyć to konto?

Rachunek możesz oczywiście założyć w oddziale banku, ale wygodniejszym rozwiązaniem jest zrobienie tego przez internet. Weryfikacji dokonasz przez aplikację lub rachunek w innym banku. 

Kliknij Załóż konto, a wtedy dostępne będą dwie opcje:

 • Online za pomocą logowania do innego banku – musisz mieć konto w innej instytucji i z niego korzystać. Cały proces zakładania rachunku potrwa nawet tylko kilka minut. 
 • Online na selfie – w tym przypadku musisz zrobić telefonem nagranie twarzy, głosu i zdjęcia dowodu osobistego.

Najprostszym sposobem jest pierwszy z opisanych. W takim przypadku po wyborze tej opcji musisz:

 • Wybrać bank, w którym masz konto.
 • Wypełnić wniosek.
 • Zalogować się na konto w banku, w którym masz rachunek.
 • Wrócić do wniosku, wypełnić do końca i wysłać. 
 • Poczekać na aktywację. Rachunek może być do Twojej dyspozycji już w kilka minut.

Druga metoda jest bardziej wymagająca, ale też możesz szybko założyć konto. Wybierz opcję online na sefie, a następnie:

 • Zeskanuj wyświetlony kod, a wtedy przejdziesz do sklepu z aplikacjami.
 • Zainstaluj aplikację Banku Millenium, a następnie wybierz Załóż konto i aktywuj aplikację.
 • Wypełnij wniosek, zrób nagranie twarzy i głosu zgodnie z instrukcją, a także zdjęcia dowodu osobistego.
 • Wyślij wniosek i czekaj na aktywację. W tym przypadku również rachunek może być do Twojej dyspozycji już w ciągu kilku minut. 

Nasza opinia i opinia klientów

Konto Millennium 360° jest bardzo popularne i często komentowane przez internautów. Sprawdziliśmy, jak oceniają ten rachunek, a także wyrobiliśmy sobie własną opinię na jego temat. 

Opinia użytkowników

Analizując recenzje klientów Banku Millenium, trudno zauważyć, aby narzekali przeważnie na jeden element oferty. Opinie są raczej pozytywne, a sądząc po negatywnych wpisach, to głównie wynikają one z niewiedzy dotyczącej opłat niż z wad konta. Trudno wśród nowych ocen znaleźć negatywne. Klienci doceniają niski koszt korzystania z rachunku, szeroki zakres oferty oraz możliwość bezpłatnego korzystania z bankomatów za granicą, a także wypłaty w walucie bez prowizji za przewalutowanie. Czasami pojawia się narzekanie na czas oczekiwania na infolinię i rzetelność uzyskanych informacji. Klientom nie odpowiadają wysokie opłaty za przelewy natychmiastowe. 

Nasza opinia

Przetestowaliśmy Konto Millennium 360° i widać, że bank przygotował taką ofertę, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Zapewnia różne formy płatności mobilnych, z rachunku można korzystać w zasadzie całkowicie bez opłat przy niewielkiej aktywności. Bardzo pozytywne wrażenie wywarła na nas zarówno aplikacja mobilna, jak i serwis transakcyjny. Na pewno zwraca uwagę dopracowanie poszczególnych elementów oferty. Maksymalnie uproszczono proces zakładania rachunku – zajmuje to dosłownie kilka minut. Do tego wszystkiego dochodzi program cashback i nagrody za polecenie produktów banku. 

Jeśli chodzi o minusy, to lepiej, żeby bank dodał wszystkie cenniki w ramach danej oferty w jednym pliku, gdyż aktualnie trzeba ich szukać w wielu PDF-ach. Wadą są również stosunkowo drogie przelewy natychmiastowe – 9,9 zł w ramach standardowego rachunku. 

Główne zalety konta
Łatwe do uniknięcia opłaty bankowe
Nowoczesna i intuicyjna aplikacja mobilna
Dostępny bonus za założenie konta
Główne wady konta
Niespełnienie minimalnych warunków wiążę się z opłatami, na przykład za korzystanie z karty.

Przystępność opłat

Nasza ocena:
4.5

Funkcjonalność konta

Nasza ocena:
4.5

Obsługa klienta

Nasza ocena:
4.0

Bonusy i promocje

Nasza ocena:
4.8
Oceń ofertę
Oceń
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
millenium bank
Konto ?
0 zł
Bankomaty ?
0 zł
Przelew internetowy ?
0 zł
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!