Tylko rzetelne informacje
Zapisz na później

Opinia o koncie EKOkonto bez Kosztów w Banku Ochrony Środowiska

Szymon Machniewski Zrecenzował: Szymon Machniewski
12.05.2024
| Akt.: 15.05.2024
Przeczytasz w 5 min.
0 kom.
Zapisz na później

Bank Ochrony Środowiska posiada w swojej ofercie wiele godnych uwagi produktów bankowych. Konto osobiste BOŚ Banku to ciekawa propozycja, posiadająca wiele zalet. Sprawdź naszą opinię tego konta, a także zapoznaj się z jego warunkami.

Konto osobiste BOŚ Bank recenzja

Co wyróżnia to konto?

Na pewno ciekawą propozycją jest usługa dodatkowa Mecenas Direct. Dzięki niej możesz skorzystać z telefonicznej pomocy prawnej, uzyskać opinię dotyczącą umów i pism w przypadku spraw o wartości do 100 tys. zł. Możliwa jest również reprezentacja przed sądem po indywidualnie negocjowanej cenie. Usługa kosztuje 10 zł miesięcznie lub 100 zł rocznie. Poza tym oferta banku jest raczej podstawowa

Najważniejsze informacje

Oto kluczowe parametry rachunku EKOkonto bez kosztów:

  • otwarcie i prowadzenie konta darmowe dla aktywnych klientów;
  • bezpłatne wypłaty we wszystkich bankomatach;
  • darmowe przelewy krajowe;
  • bezpłatne polecenia zapłaty;
  • darmowe wydanie i korzystanie z karty debetowej Mastercard przy spełnieniu określonych warunków;
  • dostęp do bankowości internetowej.

Opłaty i prowizje

EKOkonto bez Kosztów może być całkowicie bezpłatne, jeśli korzystasz z niego aktywnie. Sprawdź, ile wynoszą opłaty za poszczególne operacje. 

Założenie i korzystanie z konta

Otwarcie rachunku jest bezpłatne. Nie poniesiesz żadnych opłat za korzystanie wyłącznie wtedy, gdy na konto wpłynie co najmniej 1500 zł w każdym miesiącu kalendarzowym. W przeciwnym wypadku opłata wynosi 9 zł. 

Karty

Wydanie standardowej karty debetowej jest bezpłatne, chyba że bank ma to zrobić ekspresowo, wtedy opłata wynosi 50 zł. Aby nie ponosić żadnych kosztów z tytułu korzystania z niej, musisz miesięcznie dokonać transakcji bezgotówkowych na co najmniej 500 zł za pomocą tej karty. 

Bankomaty

Wypłaty z bankomatów są bezpłatne. Co więcej, prowizja nie jest również naliczana w przypadku wypłaty środków w maszynach na terenie Unii Europejskiej. 

Przelewy i zlecenia

Przelewy na inne rachunki tego banku są bezpłatne. W przypadku przelewów zewnętrznych, składanych za pośrednictwem Usługi BOŚBank24, nie płacisz za nie, jeśli wyrazisz zgodę na przesyłanie komunikacji o zmianach w regulacjach na adres poczty elektronicznej. Inaczej opłata wynosi 10 groszy za każdy. Przelew ekspresowy w systemie online kosztuje 5 zł, przelew w placówce 10 zł, a przez TeleBOŚ – 5 zł. Utworzenie stałego zlecenia jest bezpłatne. 

Promocje

Bank nie daje możliwości skorzystania z opcji cashback. Klienci mogą za to skorzystać z Mastercard® Bezcenne® Chwile. Dzięki płatnościom w różnych punktach handlowo-usługowych i online kartą, możesz odbierać nagrody. Gromadzisz punkty, które wymieniasz na vouchery do sklepów czy środki do wykorzystania na zamówienie jedzenia. 

Aplikacja, bankowość internetowa i płatności mobilne

Klienci banku mają dostęp do systemu transakcyjnego BOŚBank24, który umożliwia skorzystanie z wielu standardowych operacji bankowych. Możesz wykonać przelewy standardowe, natychmiastowe lub odroczone. Pulpit dostosujesz do swoich potrzeb. Poza tym jest możliwość doładowania telefonu czy założenia profilu zaufanego. Nie mieliśmy żadnych problemów z obsługą systemu bankowego. Łatwo dotarliśmy do wszystkich istotnych funkcji. 

Jeśli chodzi o aplikację mobilną, to możesz się do niej zalogować odciskiem palca lub face ID. Oferuje w zasadzie te same funkcje, co w bankowości internetowej. Możesz kontrolować stan finansów, robić przelewy czy też płatności BLIK-iem na numer telefonu. Zdecydowana większość operacji jest identyczna w systemie transakcyjnym i aplikacji.

Bardzo pozytywnie oceniamy oba te rozwiązania. Są dopracowane i zapewniają w zasadzie wszystkie oczekiwane funkcje. 

Płatności mobilne

Mając EKOkonto bez Kosztów, możesz korzystać z popularnych form płatności mobilnych, takich jak BLIK i Google Pay. Dzięki temu zapłacisz bez konieczności posiadania przy sobie karty debetowej. Google Pay jest skierowane do użytkowników smartfonów z systemem Android. Natomiast klienci nie mają możliwości korzystania m.in. z płatności Apple Pay. 

Oszczędzanie

Bank Ochrony Środowiska przygotował ofertę dla oszczędzających. Możesz założyć konto w złotówce lub euro, dolarze, funcie szterlingu lub franku szwajcarskim. Oprocentowanie jest na przeciętnym poziomie. W przypadku lokat wygląda to podobnie. Bank przygotował odrębne propozycje dla tych, którzy chcą je założyć online i preferujących korzystanie z usług bankowych w placówce.

Jak założyć to konto?

Wniosek o rachunek złożysz w oddziale banku albo online. Jeśli chcesz to zrobić w placówce, zabierz ze sobą dowód osobisty lub paszport. W przypadku chęci założenia konta online napisz na adres e-mail ekocenter@bosbank.pl lub zadzwoń pod numer 22 520 35 00. Następnie skontaktuje się z Tobą konsultant, który przeprowadzi Cię przez cały proces składania wniosku.

Nasza opinia i opinia klientów

Sprawdziliśmy, jak klienci oceniają ten rachunek. Wyrobiliśmy sobie również własną opinię na jego temat. 

Opinia użytkowników

Zdecydowanie po komentarzach można zauważyć, że konto pozytywnie oceniają przede wszystkim Ci klienci, którzy mają podstawowe oczekiwania od rachunku. Za plus uznają, że warunki bezpłatności konta nie są wygórowane, ale z drugiej strony dla części użytkowników to problem, że muszą je spełniać. Odbiorcy doceniają możliwość korzystania z oddziałów stacjonarnych, których nie jest niestety dużo. Pozytywnie oceniają aplikację i system bankowości online – głównie za prostotę obsługi i możliwość wykonania wszystkich ważnych operacji przez internet.

Część klientów narzeka na proces zakładania rachunku. Twierdzą, że brakuje tutaj nowoczesnych metod potwierdzania tożsamości, z których korzystają inne banki. 

Nasza opinia

EKOkonto bez Kosztów to oferta skierowana do klientów, którzy nie mają wysokich wymagań co do konta osobistego. Pod wieloma względami odstaje ono od propozycji konkurentów, natomiast, jeśli potrzebujesz prostego rachunku, który zapewnia podstawowe funkcje, może Cię zadowolić. Pozytywnie oceniamy system bankowości online i aplikację. Są proste w obsłudze – nie ma problemów ze znalezieniem poszczególnych funkcji. Żeby rachunek był bezpłatny, nie musisz spełniać wygórowanych wymagań. 

Widzimy jednak sporo minusów tego rachunku. Na pewno brakuje odpowiedzi na podstawowe pytania związane z ofertą. Istnieje wiele plików z cennikami. Opcje założenia konta odbiegają od konkurentów, którzy m.in. pozwalają na weryfikację przez selfie czy logowaniem w innym banku. Jeśli chodzi o płatności mobilne, do dyspozycji są wyłącznie BLIK i Google Pay. Czy to oferta dla Ciebie? Ustal swoje oczekiwania i oceń.

Oceń ofertę
Oceń
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!