Tylko rzetelne informacje
Zapisz na później

Opinia o koncie osobistym PKO BP – Konto za Zero

Wynik recenzji:
4.2
Przejdź do naszej opinii
Szymon Machniewski Zrecenzował: Szymon Machniewski
Avatar photo Redaktor: Bartek Węglewski
09.05.2024
| Akt.: 15.05.2024
Przeczytasz w 6 min.
0 kom.
Zapisz na później

PKO Bank Polski to jeden z największych i najbardziej znanych banków w Polsce. Jedną z istotniejszych pozycji w ofercie tej instytucji jest konto osobiste. Dokładnie prześwietliliśmy wszystkie warunki tej oferty i specjalnie dla Was przygotowaliśmy naszą analizę. Sprawdź, czy warto założyć konto osobiste w PKO BP.

konto osobiste PKO Bank Polski recenzja

Co wyróżnia to konto?

Wyróżnikiem oferty jest jej kompleksowość. Trudno wskazać w niej braki w stosunku do oferty konkurentów. Istotny jest również nieoprocentowany debet do 1000 zł, a także bezwarunkowo bezpłatne prowadzenie rachunku. Różne opcje otwarcia, duży wybór płatności mobilnych, czy opcja załatwiania za pośrednictwem banku spraw urzędowych, to bardzo istotne elementy oferty. 

Pozostałe warianty kont osobistych

PKO Bank Polski oferuje rachunki dla różnych grup odbiorców. Poza Kontem za Zero dostępne są również:

 • Konto dla Młodych – osób w wieku od 13 do 26 lat.
 • Konto bez Granic – oferta obejmuje m.in. kartę wielowalutową do płatności zagranicznych i internetowych.
 • Konto Aurum – zapewnia priorytetową obsługę przez osobistego doradcę.
 • Konto Platinium II – obejmuje m.in. priorytetową obsługę w wyznaczonych pomieszczeniach w oddziałach. konto so

Najważniejsze informacje

Oto kluczowe parametry tego rachunku:

 • Jest przeznaczony dla pełnoletnich.
 • Możesz bezpłatnie korzystać z karty, jeśli zapłacisz w okresie rozliczeniowym co najmniej 5 razy kartą lub BLIK-iem, inaczej opłata wynosi 10 zł miesięcznie.
 • Nie zapłacisz za prowadzenie konta.
 • Możesz wypłacać BLIK-iem środki w złotówkach ze wszystkich bankomatów w Polsce.
 • Debet do 1000 zł na koncie bez odsetek na 30 dni.
 • Promocje – m.in. możliwość uzyskania zwrotu części środków zapłaconych kartą.

Opłaty i prowizje

Opłaty i prowizje

Ile będzie Cię kosztować korzystanie z Konta za Zero? Rachunek jest bezpłatny tylko, jeśli dotrzymasz określonych przez bank warunków. 

Założenie i korzystanie z konta

Prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne, co wyróżnia tę ofertę. 

Karty

Wydanie karty płatniczej jest darmowe. Za jej obsługę nie zapłacisz, jeśli wykonasz w okresie rozliczeniowym co najmniej 5 transakcji kartą lub BLIK-iem. 

Bankomaty

Wpłaty i wypłaty środków we wszystkich bankomatach PKO BP są bezpłatne. W przypadku innych maszyn prowizja wynosi 10 zł za każdą. Jeśli środki wypłacisz BLIK-iem, nie poniesiesz żadnego kosztu bez względu na to, z jakiego bankomatu w Polsce skorzystasz. 

Przelewy i zlecenia

Przelewy BLIK na numer telefonu są bezpłatne. Przelewy wewnętrzne są darmowe w aplikacji i przez serwis online. Jeśli dokonasz ich w placówce lub przez infolinię, opłata wyniesie 10 zł. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku przelewów krajowych. Przelewy natychmiastowe kosztują 4,99 zł lub 11,99 zł, jeśli je zlecisz przez placówkę lub infolinię. Polecenie zapłaty to wydatek w wysokości 1 zł. Zlecenie stałe jest bezpłatne w aplikacji i przez serwis online, a przez placówkę lub infolinię – 2,99 zł.

Promocje

Jeśli płacisz za zakupy, możesz jednorazowo wypłacić do 1000 zł kartą debetową Visa lub Mastercard w ponad 200 tys. punktach w całym kraju m.in. w sklepach i na stacjach benzynowych. Takie punkty są zazwyczaj oznaczone: „cashback” lub „płać kartą i wypłacaj”.

Poza tym PKO BP organizuje liczne promocje dla obecnych i nowych klientów. Możesz skorzystać z produktów bankowych na atrakcyjnych warunkach. Oto przykładowe promocje:

 • 15% rabatu w sklepie internetowym firmy Deichmann.
 • Zwrot do 300 zł po założeniu nowego konta, jeśli będziesz płacić bezgotówkowo.
 • Premia do 1500 zł w programie poleceń.

Oferta promocji wciąż się zmienia, dlatego warto śledzić pojawiające się propozycje. 

Aplikacja, bankowość internetowa i płatności mobilne

Aplikacja mobilna IKO to dopracowane rozwiązanie, dzięki któremu możesz korzystać ze wszystkich istotnych funkcji związanych z bankowością – wygodnie robić przelewy, w tym płacić BLIK-iem na numer telefonu. Masz dostęp do szerokiej oferty banku – opcję korzystania z wielu produktów. Aplikacja ułatwia analizowanie wydatków, możesz się przez nią kontaktować z konsultantem. 

Twoim kontem zarządzasz przez bankowość internetową. Serwis iPKO umożliwia składanie wniosków urzędowych (np. o świadczenie 800+) oraz zarządzanie finansami. Łatwo wykonasz przelewy i przeanalizujesz historię rachunku. Do Twojej dyspozycji jest w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz, aby zarządzać środkami w banku. 

W bankowości internetowej i aplikacji sprawdzisz, ile jeszcze musisz wykonać operacji bezgotówkowych, aby nie płacić za kartę. 

Płatności mobilne

Jako posiadacz Konta za Zero masz do dyspozycji popularne formy płatności mobilnych, w tym:

 • BLIK-iem – płatności z kodem lub bez niego;
 • Google Pay – w przypadku telefonów z Androidem lub smartwatchy, 
 • Apple Pay – w przypadku płacenia urządzeniami marki Apple;
 • Garmin Pay – płatności zegarkiem Garmin, 
 • SwatchPAY – płatności zegarkiem Swatch, 
 • Xiaomi Pay – płatności opaską lub smartwatchem.

 

Oferta w tym zakresie jest szeroka. 

Oszczędzanie

Mając Konto za Zero, możesz skorzystać z produktów przeznaczonych dla oszczędzających. W ofercie znajdziesz konto oszczędnościowe i lokaty, a także inne rozwiązania, które umożliwiają pomnażanie środków, takie jak: obligacje skarbowe, złoto inwestycyjne czy fundusze. 

Ciekawą propozycją jest Autooszczędzanie. Możesz ustalić, że po każdej transakcji na wskazane konto trafia 5 zł albo określony procent sumy płatności. Ułatwia to odkładanie środków. PKO oferuje również konto oszczędnościowe dla dzieci – z wysokim oprocentowaniem.

Jak założyć to konto?

PKO BP umożliwia założenie rachunku na kilka sposobów:

 • Na selfie – pobierz aplikację IKO, zainstaluj, wybierz rodzaj konta i kartę, uzupełnij dane i udziel odpowiednich zgód. W aplikacji zrób zdjęcia twarzy i dowodu osobistego. Dane do logowania otrzymasz na e-maila. Korzystanie z niektórych funkcji może wymagać potwierdzenia tożsamości w placówce. 
 • Z kurierem – złóż wniosek na stronie banku i wybierz opcję Wizyta kuriera. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz dokument do podpisania i kartę, jeśli oczywiście ją zamówisz. Dostęp do serwisu iPKO i aplikacji IKO otrzymasz bezpośrednio po podpisaniu u kuriera dokumentów.
 • W placówce – idź do oddziału banku. Zabierz ze sobą dowód osobisty lub paszport. Doradca przygotuje umowę do podpisu. Dostęp do bankowości elektronicznej możesz aktywować samodzielnie lub z pomocą doradcy. 

Nasza opinia i opinia klientów

Sprawdziliśmy, jak klienci oceniają Konto za Zero. Wyrobiliśmy sobie również własną opinię. 

Opinia użytkowników

PKO BP ma bardzo dużo klientów i zróżnicowane recenzje. Korzystający doceniają, że bez spełniania dużych wymagań nie ponoszą żadnych kosztów prowadzenia rachunku. Odpowiadają im różne opcje założenia konta, a także duża liczba stacjonarnych oddziałów. Przeważnie klienci pozytywnie wypowiadają się o działaniu bankowości internetowej i aplikacji. 

Często jednak narzekają na możliwość bezpłatnego wypłacania środków tylko z bankomatów PKO. Niektórzy twierdzą, że mieli problem z uzyskaniem pomocy przez infolinię – długo czekali na połączenie z konsultantem, a uzyskane informacje były dla nich niewystarczające. 

Nasza opinia

Konto za Zero to naprawdę atrakcyjna oferta. Łączy zalety różnych rachunków dostępnych na rynku. Dużym plusem samego PKO BP jest bardzo dobra dostępność placówek bankowych. Aplikacja i system bankowości internetowej są dopracowane. Bez problemów dotarliśmy do wszystkich istotnych dla nas funkcji. Duży plus za możliwość założenia rachunku na selfie. Na pewno pozytywnie oceniamy opis oferty – bez problemów dotarliśmy do informacji o poszczególnych elementach oferty. Istotnym jest również wspomniany nieoprocentowany debet do 1000 zł na 30 dni. 

Jeśli chodzi o wady, to na pewno jest nią wysoka opłata za wypłaty z innych bankomatów niż należące do PKO. Do tego minusem jest także płatność za drugą i kolejne wypłaty w oddziałach. Poza tym trudno w tej ofercie konta doszukać się istotnych wad.

Przystępność opłat

Nasza ocena:
4.8

Funkcjonalność konta

Nasza ocena:
4.5

Jakość obsługi klienta

Nasza ocena:
4.0

Bonusy i promocje

Nasza ocena:
3.5
Oceń ofertę
5 (2 ocen)
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
pko bank polski
Konto
0 zł
Bankomaty ?
0 zł
Przelew internetowy
0 zł
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!