Tylko rzetelne informacje
Zapisz na później

Opinia o koncie osobistym Santander Bank Polska

Wynik recenzji:
4.2
Przejdź do naszej opinii
Szymon Machniewski Zrecenzował: Szymon Machniewski
08.05.2024
| Akt.: 15.05.2024
Przeczytasz w 6 min.
0 kom.
Zapisz na później

Santander Bank Polska to jeden z głównych graczy na polskim rynku bankowym. Jego oferta konta osobistego cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy dokładnie sprawdzić jej wszystkie warunki. Jeśli zastanawiasz się nad otwarciem konta osobistego w Santander Banku Polska, koniecznie zapoznaj się z naszą analizą.

konto osobiste Santander Bank Polska recenzja
Aktualne promocje
400 zł
Bonus do 400 zł za założenie konta i spełnienia warunków promocji i dodatkowe 6% na koncie oszczędnościowym

Co wyróżnia to konto?

Wyjątkową ofertą jest możliwość korzystania z przelewów natychmiastowych bez ograniczeń. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby każda płatność była dokonywana na takiej zasadzie. To opcja, którą mają klienci nawet w ramach podstawowego Konta Santander. Kolejnym istotnym wyróżnikiem jest liczba promocji dla klientów zakładających rachunek. Zazwyczaj po spełnieniu niewygórowanych wymagań można uzyskać kilkaset złotych premii. Poza tym bank solidnie wynagradza również klientów, jeśli z ich polecenia inni skorzystają z oferty. 

Pozostałe warianty kont osobistych

Santander Bank Polska przygotował kilka rachunków do wyboru:

 • Konto Santander – dla klientów od 26 lat
 • Konto Santander Max – płatne 15 zł miesięcznie
 • Konto Santander dla studenta (18-25 lat)
 • Konto Santander dla młodych (18-25 lat)
 • Konto Santander dla młodych (13-17 lat)
 • Konto Santander dla dzieci (0-12 lat)
 • Konto 24Walutowe – w USD, EUR lub GBP
 • Konto Podstawowe – podstawowy rachunek płatniczy w złotych
 • Konto Select – bankowość osobista

Jak widzisz, oferta jest szeroka, a rachunek możesz założyć nawet dla noworodka. 

Najważniejsze informacje

Santander Bank Polska przygotował ofertę konta osobistego dla klientów w różnym wieku i o różnych oczekiwaniach. Oto najważniejsze parametry tego rachunku:

 • bezpłatne przelewy w aplikacji i bankowości internetowej;
 • konto bezpłatne, jeśli miesięcznie zapłacisz co najmniej 300 zł kartą lub BLIK-iem;
 • darmowe przelewy natychmiastowe;
 • bezpłatne wpłaty i wypłaty z bankomatów;
 • 1% zwrotu za zapłacone rachunki rocznie, do 300 zł.

Opłaty i prowizje

Większość operacji w ramach tego konta jest bezpłatnych, natomiast część tylko warunkowo nie wiąże się z kosztami. Sprawdź, za co zapłacisz i ile. 

Założenie i korzystanie z konta

Rachunek zakładasz bezpłatnie, a korzystanie z niego nie wiąże się z opłatą, o ile spełnisz wymagania – dokonasz miesięcznie płatności BLIK-iem lub kartą na co najmniej 300 zł. W przeciwnym wypadku koszt wynosi 6 zł. 

Karty

Wysokość opłaty za kartę również zależy od tego, jak aktywnie korzystasz z rachunku. Jeśli wykonasz miesięcznie płatności BLIK-iem lub kartą na co najmniej 300 zł, będzie bezpłatna. W przypadku gdy nie spełnisz tego warunku, zapłacisz 9 zł. 

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomacie sieci Santander lub nienależącym do sieci banku wynosi 0 zł. Natomiast za pobranie środków w oddziale banku zapłacisz 10 zł. 

Przelewy i zlecenia

Przelewy realizowane w aplikacji lub przez bankowość internetową są bezpłatne. Jeśli dyspozycję złożysz w placówce banku, opłata wyniesie 5 i 10 zł, odpowiednio w przypadku klienta w wieku do 26 lat i powyżej 26 lat. Przelewy ekspresowe są bezpłatne. Nie poniesiesz żadnego kosztu również z tytułu zlecenia stałego – bez względu na to, w jakim banku konto ma odbiorca. 

Promocje

Santander Bank Polska regularnie organizuje akcje promocyjne dla klientów, ale warunki wciąż się zmienią. Możesz uzyskać do kilkuset złotych premii, jeśli założysz konto i spełnisz warunki promocji. Bonusami są m.in. bezpłatny kurs językowy czy pakiet bezpieczeństwa w sieci przez 12 miesięcy.

Możesz otrzymać do 500 zł za polecenie konta. Santander pozwala skorzystać z wielu promocji i zazwyczaj nie stawia dużych wymagań w zakresie spełnienia warunków. 

Aplikacja, bankowość internetowa i płatności mobilne

Santander Bank Polska zapewnia klientom dopracowaną aplikację, która daje mnóstwo możliwości. Da się ją personalizować – wybrać powitanie czy tapetę. Możesz płacić BLIK-iem, wymieniać walutę w ramach internetowego kantoru banku, określać cele oszczędnościowe i wygodnie odkładać środki. Aplikacja jest czytelna i intuicyjna.

Jeśli chodzi o bankowość internetową, to pozwala ona skorzystać ze wszystkich istotnych funkcji, które mogą być potrzebne klientom m.in. przelewów różnego typu, składania wniosków o produkty, w tym kredytowe. Rzeczywiście konto można obsługiwać online bez konieczności wizyt w banku – w zdecydowanej większości. 

Santander w ostatnich latach rozwinął swoją aplikację – obecnie jest dopracowana i trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia. Dużą jej zaletą jest możliwość wyszukania najbliższego bankomatu banku. 

Płatności mobilne

Santander umożliwia korzystanie ze wszystkich popularnych metod płatności mobilnych. Do Twojej dyspozycji są: BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit. Możesz płacić telefonem, smartwatchem czy opaską. 

Oszczędzanie

Jako posiadacz Konta Santander możesz korzystać z wielu możliwości oszczędzania. Do Twojej dyspozycji pozostają lokaty i konta oszczędnościowe. Oferta jest szeroka, a oprocentowanie – atrakcyjne na tle rynku. Dostępne są produkty zarówno dla zainteresowanych w 100% zabezpieczeniem środków i gwarancją uzyskania określonego przychodu, jak i lokaty z funduszem, gdzie pojawi się pewne ryzyko inwestycyjne.

Ciekawym rozwiązaniem w ofercie Santander są Moje Cele. Dzięki tej opcji możesz ustalić cel, a także sposób oszczędzania. Określona kwota środków może automatycznie, w ustalonych dniach, trafiać z Twojego konta na rachunek oszczędnościowy. 

Poza tym Santander Bank Polska ma typowe produkty przeznaczone dla inwestorów m.in. rachunek maklerski. 

Jak założyć to konto?

Santander Bank Polska umożliwia założenie rachunku na kilka sposobów. Możesz to zrobić przez stronę banku, w aplikacji mobilnej, przez Santander Internet lub w oddziale. Oto, jak to przebiega w poszczególnych przypadkach:

 • Oddział – zabierz ze sobą dowód osobisty lub paszport, zapoznaj się z ofertą i zawrzyj umowę. Karty do rachunku otrzymasz pocztą, ale możesz płacić nią już wcześniej – wystarczy, że dodasz ją do portfela cyfrowego Apple Pay lub Google Pay.
 • Strona santander.pl – wypełnij wniosek online. Weryfikacja może się odbywać poprzez selfie albo za pośrednictwem kuriera. 
 • Santander mobile – pobierz ze sklepów App Store (iOS) lub Google Play (Android) aplikację i ją zainstaluj. Wybierz Menu, następnie Oferta i podaj niezbędne dane do otwarcia konta. W tym przypadku również weryfikacja może się odbyć poprzez selfie albo za pośrednictwem kuriera.
 • Santander Internet – jeśli już masz usługi Santander online, możesz otworzyć konto w bankowości internetowej. Przejdź do zakładki Oferta banku i wybierz Konta osobiste. Kliknij rodzaj rachunku i zawrzyj umowę. 

Nasza opinia i opinia klientów

Przetestowaliśmy Konto Santander i wyrobiliśmy sobie opinię na jego temat. Sprawdziliśmy również, jak rachunek jest oceniany przez klientów w sieci. 

Opinia użytkowników

Klienci Santander Bank Polska szczególnie doceniają nieograniczone bezpłatne przelewy ekspresowe, a także to, że bez spełnienia dużych wymagań mogą korzystać z oferty całkowicie za darmo. Doceniają rozwiązania związane z oszczędnościami, a także liczne nagrody, które można uzyskać. Często zwracają również uwagę na prostą w obsłudze aplikację. Jako wadę wskazują opłaty uzależnione od wieku klienta. Wspominają również o awariach aplikacji czy systemu online. Część narzeka na jakość obsługi online.

Nasza opinia

Przetestowaliśmy aplikację i system internetowy banku. Założenie konta poszło ekspresowo – przez selfie. Na pewno duży plus oferty upatrujemy w bezpłatnych przelewach ekspresowych. To duży wyróżnik na tle rynku. Konto jest bezpłatne po spełnieniu warunków, ale nie są one wygórowane. Ciekawym pomysłem jest możliwość personalizacji aplikacji. Można jednak odnieś wrażenie, że Santander Bank Polska nieco przesadził z liczbą rachunków do wyboru. Można się w tym pogubić. Z drugiej strony warta docenienia jest możliwość założenia rachunku dla małego dziecka.

Konto Santander pod wieloma względami jest podobne do typowej oferty rynkowej. Jeśli priorytetem są dla Ciebie przelewy ekspresowe, ta propozycja może być optymalną. 

Główne zalety konta
Darmowe przelewy natychmiastowe online
Dużo dostępnych typów płatności mobilnych
Opłaty za kartę i prowadzenie konta łatwe do uniknięcia
Główne wady konta
Tylko bankomaty sieci Santander za darmo

Przystępność opłat

Nasza ocena:
4.3

Funkcjonalność konta

Nasza ocena:
4.3

Obsługa klienta

Nasza ocena:
3.8

Bonusy i promocje

Nasza ocena:
4.5
Oceń ofertę
Oceń
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
Santander Bank
Konto ?
0 zł
Bankomaty ?
0 zł
Przelew internetowy
0 zł
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!