Data aktualizacji: 30.04.2024
Pokaż oferty
Aktualizacja danych wykonana przez:
Jakub Grzybowski
Jakub GrzybowskiCEO, analityk

Ranking kredytów firmowych - czerwiec 2024

Aktualizacja danych wykonana przez:
Jakub Grzybowski
Jakub GrzybowskiCEO, analityk

Banki mają zazwyczaj ofertę kredytów dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Firmy chętnie korzystają z tych produktów, aby finansować bieżącą działalność lub zdobyć środki na inwestycje. Znajdziesz różne propozycje takich zobowiązań. Które z nich wybrać? Aby Ci to ułatwić, przygotowaliśmy ranking kredytów firmowych, który wciąż aktualizujemy. Sprawdź, jak wybrać najlepszą ofertę, na które parametry zwrócić uwagę i co one oznaczają.

Znaleziono 2 oferty
Zgłoś błąd
Sortowanie wg Oceny naszych ekspertów oraz popularności wśród klientów
1
Alior Biznes Kredyt Obrotowy
Alior Bank
Okres spłaty
do 240 miesięcy
Kwota
do 5000000 zł
Oprocentowanie
11,80 %
Rodzaj kredytu
Kredyt firmowy
Pokaż szczegóły
Porównaj
Koszt kredytu
Marża 5.05 - 6.75%
Prowizja za udzielenie 1%
Prowizja za niewykorzystanie środków 0%
Prowizja za wcześniejszą spłatę 3%, min. 1500 zł
Warunki kredytowania
Okres kredytowania od 10 do 240 mies.
Maksymalna kwota kredytu 5000000 zł
Min. czas prowadzenia działalności 24 miesięcy
Rodzaj kredytu Kredyt firmowy
Dodatkowe informacje
Jeżeli Twoja firma potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki, warto zastanowić się nad wyborem uzyskania kredytu w dobrej i polecanej instytucji finansowej. Wypełnij formularz dostępny na stronie internetowej i czekaj na kontakt zwrotny ze strony przedstawiciela firmy. Składając wniosek powinieneś przygotować następujące dokumenty:
  • w przypadku osób fizycznych – dowód osobisty,
  • zaświadczenie o braku zaległości w płatnościach ZUS,
  • ostatnią deklarację PIT 36/36L + potwierdzenie o złożeniu dokumentu w urzędzie skarbowym,
  • księgę rozchodów i przychodów/bilans i rachunek zysków i strat.
Przykład reprezentatywny 50 000 zł, 120 m-cy, prowizja 28,90%, oprocentowanie 7,49%
2
Kredyt dla Przedsiębiorców - Nest Bank
Nest Bank
Okres spłaty
do 120 miesięcy
Kwota
do 650000 zł
Oprocentowanie
8,33 %
Rodzaj kredytu
Kredyt firmowy
Pokaż szczegóły
Porównaj
Koszt kredytu
Marża
Prowizja za udzielenie 3,99
Prowizja za niewykorzystanie środków
Prowizja za wcześniejszą spłatę 6% za spłatę do 36 miesiąca lub 3% powyżej 36 miesięcy
Warunki kredytowania
Okres kredytowania od 6 do 120 mies.
Maksymalna kwota kredytu 650000 zł
Min. czas prowadzenia działalności 24 miesiące
Rodzaj kredytu Kredyt firmowy
Dodatkowe informacje
Przykład reprezentatywny
Oceń ranking
4 (1 ocen)
Twoja opinia jest dla nas najważniejsza. Wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek, aby oddać głos.
Szukasz kredytu?
Dokonaj mądrego wyboru!

Skorzystaj z naszych kalkulatorów finansowych

Zobacz wszystkie kalkulatory

Kredyty dla firm – czy cieszą się zainteresowaniem?

Z badania Europejskiego Banku Inwestycyjnego „Aktualizacja modelu biznesowego: czy firmy z Europy Środkowo-Wschodniej inwestują wystarczająco dużo?” wynika, że 75% przedsiębiorstw, które deklarują korzystanie z zewnętrznego finansowania, zaciągnęło kredyty w ostatnim roku obrotowym (badanie przeprowadzono w 2023 roku). 21% uzyskało takie zobowiązania na preferencyjnych warunkach. 

Z „Monitora Bankowego”, opublikowanego w 2023 roku przez firmę badawczą Mind&Roses, wynika natomiast, że oczekiwany jest wzrost zainteresowania kredytami inwestycyjnymi z 36 do 39%. W przypadku kredytów obrotowych wzrostu zakłada natomiast 63% badanych w stosunku do 56% we wcześniejszym miesiącu. 

Z jakich produktów finansowych mogą korzystać przedsiębiorcy? Sprawdź, który kredyt dla firm spełni Twoje oczekiwania. 

Finansowanie dla firm – jaki kredyt wybrać?

Oferta zobowiązań dla przedsiębiorców jest szeroka. Znajdziesz wśród nich produkty finansowe podobne do tych, które otrzymują konsumenci. Firmy mogą zazwyczaj uzyskać znacznie wyższą kwotę. Jakie są rodzaje kredytów dla przedsiębiorców? Może to być na przykład kredyt w rachunku bieżącym, kredyt obrotowy, kredyt inwestycyjny, kredyt technologiczny i inne. Jak wybrać najlepszy produkt tego typu? Ustal, jakie masz oczekiwania, możliwości i na tej podstawie wybierz kredyt, o który chcesz wnioskować. Jeśli dopiero zakładasz działalność, warto założyć najpierw konto dla firmy. Warto skorzystać z oferty banku, który ma szeroką ofertę zobowiązań dla przedsiębiorców. Mając rachunek w danej instytucji, zwiększasz szansę na uzyskanie od niej środków. Jak wybrać kredyt gotówkowy dla firm i inne produkty tego typu przeznaczone dla przedsiębiorców? 

Kredyt dla firm – ranking. Na co zwrócić uwagę? 

Wybór takich produktów finansowych powinien być przemyślany. Ważne jest możliwe przeznaczenie, maksymalna kwota zobowiązania, a także koszt zobowiązania. Jak wybierać kredyty dla firm? Ranking, który przygotowaliśmy, jest źródłem aktualnej wiedzy o ofertach. Na jakie parametry zwrócić uwagę w opisach tych propozycji? Które mają kluczowe znaczenie?

RRSO

RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli wskaźnik, który wyraża w procentach, ile wynosi koszt zobowiązania rocznie w stosunku do całej kwoty kredytu. Banki mają obowiązek podawania wysokości tego wskaźnika w przypadku oferty dla konsumentów, ale nie muszą tego robić, jeśli to propozycja dla przedsiębiorców. W takim przypadku musisz zapytać o RRSO. Im wynosi mniej, tym lepiej, ale pamiętaj, aby porównywać te wskaźniki dla ofert o takich samych parametrach – okresie spłaty i wysokości zobowiązania.

Opłaty okołokredytowe

Poza RRSO, warto porównać także inne parametry zobowiązań. Sprawdź, jakie oprocentowanie ma kredyt dla firm, a także:

  • Ile wynosi prowizja za udzielenie kredytu i prowizja za odnowienie zobowiązania?
  • Czy jest naliczana za rozpatrzenie wniosku lub przedterminową spłatę? 
  • Ile wynosi prowizja za podwyższenie lub obniżenie limitu w rachunku bieżącym? 
  • Z jakim kosztem wiąże się zabezpieczenie spłaty? 

W zależności od rodzaju zobowiązania zwróć uwagę na konkretne parametry. Jeśli wybierasz kredyty dla małych firm, będą one inne niż w przypadku zobowiązania w formie limitu w rachunku bieżącym. Sprawdź też, z czym wiąże się wypowiedzenie umowy kredytu i kiedy jest możliwe. 

Pamiętaj, że bank nie może ustalać wszystkich kosztów w dowolnej wysokości. Obowiązują m.in. maksymalne odsetki ustawowe. 

Wymagania stawiane klientowi

Często jednym z podstawowych warunków jest prowadzenie działalności przez określony czas. Poza tym oczywiście bank analizuje zdolność kredytową i sprawdza wyniki finansowe przedsiębiorstwa. Weźmie pod uwagę spłacane zobowiązania. Ustali, czy firma widnieje w bazach dłużników. To wszystko kwestie, które decydują o przyznaniu zobowiązania lub odmowie jego udzielenia. 

Najczęściej do wymaganych dokumentów należą wyciąg z konta bankowego, zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu z płaceniem składek, zaświadczenie z urzędu skarbowego o niezaleganiu w podatkach i takie, które potwierdzają sytuację finansową przedsiębiorcy. 

Kwota i okres spłaty

Maksymalna suma zależy od tego, jaki wybierzesz kredyt firmowy. Ranking obejmuje różne zobowiązania. Jeśli porównujesz oferty, to tego samego typu, np. kredyty obrotowe. Różne są również okresy spłaty. Z pewnością znajdziesz taką propozycję, która spełnia Twoje oczekiwania. 

Czy dostępne są kredyty dla firm bez BIK?

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje o historii kredytowania – spłacanych kredytach i pożyczkach, opóźnieniach. Nie jest to baza dłużników – ponad 90% danych jest pozytywnych. Czy możesz uzyskać kredyt dla firm bez BIK? Banki mają obowiązek weryfikacji wnioskujących w tych bazach. Nie ma znaczenia, czy będziesz ubiegać się o kredyt firmowy online czy stacjonarnie. Jeśli spotkasz się z odmową w banku, możesz skorzystać z pożyczki dla firm. Być może oczekiwaną propozycję znajdziesz w ramach oferty pozabankowej. W tym przypadku trudno o tak duże kwoty, ale przynajmniej masz większe szanse na finansowanie, nawet z negatywnym BIK-iem. 

Jak powstał nasz ranking?

To efekt analiz przeprowadzonych przez naszych specjalistów. Każda oferta została prześwietlona i oceniona. Na bieżąco monitorujemy, czy propozycje z rankingu są aktualne. Wśród ofert znajdują się wyłącznie pochodzące od instytucji, którym możesz zaufać i skorzystać bez obaw o bezpieczeństwo. 

×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!