Tylko rzetelne informacje
Zapisz na później

Kredyt gotówkowy Santander Bank Polska – opinia

Wynik recenzji:
0.0
Przejdź do naszej opinii
Szymon Machniewski Zrecenzował: Szymon Machniewski
Avatar photo Redaktor: Bartek Węglewski
09.05.2024
| Akt.: 16.05.2024
Przeczytasz w 8 min.
0 kom.
Zapisz na później

Santander Bank Polska należy do najbardziej znanych instytucji bankowych w Polsce. Jego oferta jest niezwykle szeroka. Możesz w nim skorzystać z wielu produktów finansowych, w tym z kilku kredytów gotówkowych. Dowiedz się szczegółów na temat tej oferty.

kredyt gotówkowy Santander Bank Polska recenzja

Najważniejsze informacje

Bank daje możliwość skorzystania z kilku kredytów gotówkowych. Sprawdźmy szczegółowe warunki dwóch kluczowych pozycji, mianowicie standardowego Kredytu gotówkowego i Kredytu gotówkowego online. Oto parametry pierwszego z tych produktów:

 • Kwota kredytu: do 300 tys. zł
 • Okres kredytowania: od 3 do 120 miesięcy
 • Oprocentowanie: od 10,69% do 17,49%, ustalane indywidualnie 
 • Prowizja: 0,00% – 11,99%, ustalane indywidualnie
 • RRSO: 24,69% (przykład reprezentatywny)
 • Przykład reprezentatywny: przy całkowitej kwocie kredytu 52 400 zł, całkowita kwota do zapłaty wynosi 102 411,60 zł. Oprocentowanie jest zmienne i wynosi 17,49%. Całkowity koszt kredytu 50 011,60 zł (prowizja 7 138,69 zł, odsetki 42 872,91 zł), umowa na 82 miesiące. 81 rat po 1 249,10 zł, a ostatnia 1 234,50 zł. RRSO: 24,69%. 

Natomiast w przypadku Kredytu gotówkowego online warunki są następujące:

 • Kwota kredytu: od 50 do 150 tys. zł
 • Okres kredytowania: od 3 do 120 miesięcy
 • Oprocentowanie: od 10,69% do 17,49% w skali roku
 • Prowizja: 0 zł
 • RRSO: 18,96% (przykład reprezentatywny)
 • Przykład reprezentatywny: przy całkowitej kwocie kredyt w wysokości 12 800 zł, kwota do spłaty wynosi 20 380,14 zł. Oprocentowanie zmienne w skali roku jest równe 17,49%. Przy umowie zawieranej na 69 miesięcy, płaci się 68 rat równych w wysokości 295,41 zł, a ostatnia wynosi 292,26 zł. RRSO: 18,96%.

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska – najważniejsze informacje

Santander Bank Polska przygotował kredyt gotówkowy dla różnych grup odbiorców – zarówno zainteresowanych jego zaciągnięciem w placówce, jak i online. Umożliwia skorzystanie z konsolidacji oraz kredytu w rachunku płatniczym. Ma również Kredyt gotówkowy z EKO promocją – choć nazwa może mylić, środków nie musisz przeznaczyć wyłącznie na inwestycje ekologiczne. W Santander Bank Polska możesz uzyskać kredyt nawet z zerową prowizją. 

Dostępne oferty kredytów gotówkowych w Santander Bank Polska

Jak wspomnieliśmy, Santander Bank Polska ma w ofercie kilka kredytów gotówkowych. Znasz już parametry dwóch podstawowych tego typu produktów. Przyjrzyjmy się bliżej pozostałym:

 • Kredyt konsolidacyjny: umożliwia połączenie kilku zobowiązań w jedno – zarówno zaciągniętych w Santander Bank Polska, jak i innych instytucjach. Przy okazji, jeśli przenosisz kredyty i pożyczki z innych banków, możesz skorzystać z dodatkowej gotówki na dowolny cel. Jeśli to jednak kredyty i pożyczki z Santander Bank Polska, to wtedy możesz uzyskać maksymalnie do 1000 zł. 
 • Kredyt w rachunku płatniczym: to dodatkowe środki od banku, które możesz przeznaczyć na dowolne cele. Jeśli z nich skorzystasz, to każdy kolejny wpływ na konto spłaca Twoje zadłużenie. Minimalna kwota zobowiązania wynosi 1000 zł, a maksymalnie to sześciokrotność dochodu netto. Bank ustala tę kwotę, opierając się również na innych czynnikach m.in. tym, czy posiadasz w nim rachunek. RRSO zobowiązania wynosi 21,36%. 
 • Kredyt gotówkowy z EKO promocją: możesz uzyskać do 300 000 zł na okres od 3 do 120 miesięcy. Środki są do wykorzystania na dowolne cele, w tym na inwestycje w rozwiązania ekologiczne. Oprocentowane dla umowy zawieranej na 24 miesiące wynosi 11,89%. 
 • Pożyczka hipoteczna: zobowiązanie z zabezpieczeniem hipotecznym, przy czym środki są do wykorzystania na dowolny cel. Możesz uzyskać kwotę stanowiącą do 60% wartości nieruchomości, która jest zabezpieczeniem. Okres kredytowania wynosi do 20 lat. Minimalna kwota zobowiązania jest równa 20 tys. zł w przypadku oprocentowania zmiennego, a 80 tys. zł, jeśli jest ono stałe. Natomiast maksymalnie można uzyskać 250 tys. zł dla prowadzących działalność i 500 tys. w pozostałych przypadkach. 

Poza tym oczywiście możesz wnioskować o wspomniane już podstawowe kredyty gotówkowe stacjonarnie lub online.

Opłaty i prowizje

W przypadku każdego kredytu obowiązują inne. Jeśli spełnisz wymagania banku, możesz uniknąć zapłaty prowizji. Przykładowo, w przypadku kredytu gotówkowego online wynosi ona 0%. W ramach Kredytu gotówkowego z EKO promocją otrzymasz zwrot prowizji, jeśli udokumentujesz fakturami, że co najmniej 80% kwoty kredytu została przeznaczona na zakup eko produktów. Santander Bank Polska organizuje różne promocje, które są oczywiście okresowe. Możesz wtedy skorzystać z różnych produktów na atrakcyjnych warunkach, dlatego warto na bieżąco śledzić, jak zmienia się oferta. 

 • Kredyt gotówkowy: oprocentowanie wynosi od 10,69% do 17,49%, a prowizja – 0,00% – 11,99%. RRSO przykładu reprezentatywnego – 24,69%.
 • Kredyt gotówkowy online: oprocentowanie od 10,69% do 17,49% w skali roku, a prowizja – 0 zł. RRSO przykładu reprezentatywnego – 18,96%.
 • Kredyt konsolidacyjny: oprocentowanie wynosi od 10,69% do 17,49% w skali roku, a RRSO przykładu reprezentatywnego – 18,95%. 
 • Kredyt w rachunku płatniczym: udzielenie kredytu w oddziale, placówce partnerskiej lub na infolinii kosztuje 0,5% (min. 50 zł) dla Konta Select, a 1% (min. 50 zł) dla pozostałych kont. Bezpłatne jest za pośrednictwem usług Santander Internet lub Santander Mobile. RRSO przykładu reprezentatywnego wynosi 21,36%. 
 • Kredyt gotówkowy z EKO promocją: prowizja – 11,99%, a oprocentowanie – 11,89%. RRSO dla przykładu reprezentatywnego – 17,86%. 
 • Pożyczka hipoteczna: prowizja wynosi do 3%. RRSO przykładu reprezentatywnego przy stopie zmiennej jest równe 10,92%, a stałej – 10,44%.

Warunki uzyskania kredytu

Aby otrzymać środki od Santander Bank Polska, musisz spełnić określone wymagania. Kto może skorzystać z oferty i jakie musi dostarczyć dokumenty? 

Kto może wnioskować o kredyt w Santander Bank Polska?

Aby mieć szansę na otrzymanie zobowiązania w tym banku, musisz:

 • być osobą pełnoletnią i mieć pełną zdolność do czynności prawnych;
 • mieć zdolność finansową do spłaty rat wraz z odsetkami;
 • posiadać stałe, udokumentowane źródło dochodu;
 • mieszkać w Polsce;
 • posiadać nieruchomość, która będzie zabezpieczeniem spłaty (w ramach pożyczki hipotecznej).

W każdym przypadku bank przeprowadzi weryfikację Twojej tożsamości i sprawdzi, czy masz zdolność kredytową, tzn. czy sytuacja finansowa pozwala Ci wziąć zobowiązanie i je spłacać zgodnie z harmonogramem. 

Niezbędne dokumenty

Wymagane dokumenty zależą od zobowiązania, które zaciągasz. Jeśli masz konto w Santander Bank Polska, to możliwe, że potrzebne będą wyłącznie zaświadczenia o dochodach. Czasami nawet nie musisz ich okazywać, o ile wynagrodzenie wpływa na ten rachunek. Poza tym, w przypadku poszczególnych produktów, bank może wymagać:

 • wniosku o kredyt;
 • dowodu osobistego lub paszportu;
 • danych aktualnego pracodawcy;
 • zaświadczenia o zarobkach z ostatnich 3 miesięcy;
 • potwierdzeń spłacanych zobowiązań;
 • zgody współmałżonka na zaciągnięcie kredytu;
 • potwierdzenia własności nieruchomości, która ma być zabezpieczeniem spłaty pożyczki hipotecznej;
 • faktury za wydatki na ekologiczne inwestycje – aby otrzymać zwrot prowizji w ramach EKO Kredytu. 

Dodatkowe wymagania

Jeśli chcesz zaciągnąć Kredyt gotówkowy online, musisz posiadać konto w Santander Bank Polska. Poza tym bank może również wymagać zgody współmałżonka, ale nie musi. W określonych sytuacjach instytucja będzie potrzebować dodatkowego zabezpieczenia spłaty – w zależności od kwoty kredytu i sposobu wnioskowania (online czy w oddziale). Przykładowo, w ramach pożyczki hipotecznej dodatkowymi zabezpieczeniami są pełnomocnictwo do dysponowania Twoim kontem osobistym przez Santander Bank Polska S.A., a także cesja praw z ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych.

Jak wziąć kredyt?

Masz 5 możliwości wnioskowania o kredyt. Możesz to zrobić w oddziale banku, telefonicznie, przez aplikację, system bankowości elektronicznej lub stronę banku. Jednak dostępne możliwości zależą od rodzaju produktu. Przykładowo, o kredyt z EKO promocją da się wnioskować wyłącznie w oddziale lub telefonicznie. Oto, jak to przebiega w poszczególnych przypadkach:

 • Santander Mobile i Santander Internet – zaloguj się do bankowości mobilnej lub internetowej. Wybierz z Menu zakładkę Oferta i złóż wniosek o kredyt. 
 • Telefon – zadzwoń pod numer 1 9999 lub +48 61 81 1 9999 (z zagranicy). Podaj kwotę kredytu, jaką chcesz uzyskać, a pracownicy banku sprawdzą Twoją zdolność kredytową i przekażą decyzję.
 • Santander.pl – w opisie danego produktu kredytowego znajdziesz Wyślij wniosek. Kliknij tę opcję, wprowadź dane, potwierdź tożsamość, podaj oczekiwaną kwotę kredytu.
 • Oddział – zapytaj doradcę o szczegóły oferty, ustal wysokość zobowiązania i złóż wniosek, a po pozytywnej decyzji zawrzyj umowę.

Spłata kredytu

Spłata całości lub części kredytu przed terminem nie wiąże się z naliczeniem dodatkowych opłat. Co musisz zrobić? Przykładowo, w przypadku kredytu online zaloguj się do usługi Santander Internet i w zakładce Twoje sprawy złóż odpowiednią dyspozycję. Ewentualnie w aplikacji Santander Mobile opcję wcześniejszej spłaty znajdziesz w zakładce Kontakt -> Twoje sprawy. Najłatwiejszym rozwiązaniem może być jednak skorzystanie z uniwersalnego wniosku o całkowitą spłatę kredytu/pożyczki, który znajdziesz na stronie banku. 

Jeśli chodzi o formy spłaty kredytu, to bank możesz automatycznie pobierać ratę z Twojego rachunku. Kolejna opcja to samodzielne dokonywanie wpłat na dane konto, ewentualnie – możesz to zrobić w placówce banku.

Ubezpieczenie kredytu

Santander Bank Polska oferuje do kredytów gotówkowego ubezpieczenie Spokojny Kredyt w dwóch wariantach:

 • Pakiet życie i praca – zapewnia wypłatę świadczenia w razie śmierci, złamania, oparzenia, utraty pracy i pobytu w szpitalu. 
 • Pakiet życie plus – obejmuje ryzyka śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku albo wypadku komunikacyjnego, a także złamania, oparzenia i pobytu w szpitalu. 

W przypadku pożyczki hipotecznej konieczne jest skorzystanie z ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych.

Nasza opinia i opinia klientów

Dużym plusem oferty jest wybór produktów. Bank przygotował propozycje dla różnych odbiorców, preferujących inne kanały wnioskowania o zobowiązanie. Testowaliśmy aplikację i infolinię banku – bez problemów docieraliśmy do potrzebnych nam opcji, a wsparcie telefoniczne działało szybko, udzielało konkretnych porad. Minusem tak szerokiej oferty jest jednak odnalezienie produktu, który w danym momencie jest najtańszy. Wymaga to za każdym razem analizy od nowa. Poza tym trudno się doszukać szczególnych wad. Oferta jest dopracowana.\

Sprawdziliśmy, jak ofertę kredytową banku widzą klienci. Najczęściej narzekają na koszty zobowiązania i nieoczekiwane opłaty. Jednak prawdopodobnie wynika to z niezapoznania się z treścią umowy. Pojawiają się też negatywne opinie dotyczące windykacji, przypominania o zapłacie, kiedy termin minął kilka dni temu. Często klienci wyrażają niezadowolenie z jakości pomocy w ramach bankowej linii telefonicznej. Jeśli chodzi o zalety, to odbiorcom odpowiada możliwość zaciągnięcia kredytu online, bez wychodzenia z domu. Do tego doceniają opcję uzyskania dużej kwoty, w porównaniu do oferty konkurencji. Poza tym zwracają uwagę na wyczerpujące opisy poszczególnych kredytów.

Oceń ofertę
Oceń
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
Santander Bank Polska
Okres spłaty
do 120 miesięcy
Kwota
do 300.000 zł
RRSO
18,05%
Oprocentowanie
11,99%
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!