Tylko rzetelne informacje
Zapisz na później

Opinia o koncie firmowym Santander Bank Polska

Wynik recenzji:
4.3
Przejdź do naszej opinii
Szymon Machniewski Zrecenzował: Szymon Machniewski
10.05.2024
| Akt.: 16.05.2024
Przeczytasz w 8 min.
0 kom.
Zapisz na później

Santander Bank Polska posiada ofertę dopasowaną do potrzeb wielu klientów. Istotną ich część stanowią przedsiębiorcy, a konto firmowe zajmuje bardzo ważne miejsce w ofercie Santander Bank Polska. Jest to ciekawa, ale czy najbardziej korzystna oferta? Zapraszamy do naszej szczegółowej analizy.

konto firmowe Santander Bank Polska recenzja
Aktualne promocje
2700 zł
do 1200 złotych – zwrot 3% wartości transakcji bezgotówkowych, 300 złotych - premia za zawarcie umowy o terminal POS, do 600 złotych – premia za wymianę walut w Kantorze Santander, do 600 złotych - premia za założenie Lokaty Biznes Impet.

Co wyróżnia to konto?

W ramach oferty Santander Bank Polska możesz inwestować w fundusze. Do Twojej dyspozycji są również terminale płatnicze. Poza tym bank ma szeroką ofertę usług dodatkowych, w tym:

 • eFaktoring – uzyskujesz zapłatę za fakturę, zanim otrzymasz środki od klienta.
 • Księgowość – oferta obejmuje m.in. pomoc ekspertów. Przez 30 dni usługę możesz testować bezpłatnie.
 • eUmowy – dzięki temu rozwiązaniu możesz podpisywać umowy online.
 • eWadia – zamień wadium w gotówce na poręczenie wadialne.

Najważniejsze informacje

Santander Bank Polska przygotował szeroką ofertę rachunków przeznaczonych dla prowadzących firmę. Znajdziesz wśród nich rozwiązania dla odbiorców różnego typu, dla różnych skali działalności, i o różnych potrzebach. Oto najważniejsze informacje o ofercie kont firmowych w tym banku:

 • W przypadku większości rachunków możesz uniknąć opłaty za korzystanie z konta po spełnieniu niewygórowanych warunków. 
 • Wykonasz darmowe przelewy do ZUS I US.
 • Masz określoną lub nielimitowaną liczbę bezpłatnych przelewów w systemie elektronicznym banku.
 • Możesz za darmo korzystać z karty bankomatowej po spełnieniu niewielkich wymagań.
 • Do Twojej dyspozycji jest aplikacja mobilna i system bankowości elektronicznej.
 • Oferta zapewnia wszystkie rozwiązania, które prawdopodobnie mogą Co przyjść do głowy w związku z obsługą firmowych finansów. 

Warianty kont firmowych Santander

Santander Bank Polska przygotował w ramach propozycji dla przedsiębiorców kilka kont. Oferta obejmuje następujące rachunki:

 • Konto Firmowe Online – dla jednoosobowych działalności gospodarczych.
 • Konto Firmowe Godne Polecenia – rachunek, który spełni oczekiwania zarówno prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółek, stowarzyszeń i nie tylko.
 • Konto Firmowe Godne Polecenia Premium – dla prężnie rozwijających się firm.
 • Agrobiznes – dla prowadzących działalność rolniczą. 

Opłaty i prowizje

Podstawowe usługi w ramach oferty kont firmowych mogą być całkowicie bezpłatne, o ile spełnisz niewygórowane warunki. W przeciwnym wypadku musisz się liczyć z ponoszeniem kosztów, a te zależą od rachunku, z którego korzystasz. Sprawdź, ile zapłacisz za poszczególne operacje i usługi. 

Założenie i korzystanie z konta

Utworzenie rachunku jest bezpłatne. Natomiast opłata za korzystanie z konta zależy od jego rodzaju. W przypadku Konta Firmowego Online jest bezwarunkowo bezpłatne. Jeśli chodzi o Konto Firmowe Godne Polecenia, to warunkiem jest wykonanie przelewu do ZUS na kwotę co najmniej 200 zł. W ramach Konta Firmowego Godne Polecenia Premium opłata wynosi 70 zł, a za rachunek Agrobiznes zależy od salda na koncie. Jeśli jest równe lub wyższe niż 5 tys. zł, nic nie płacisz. W przypadku gdy jest niższe, koszt wynosi 10 zł. 

Bankomaty

Środki możesz wpłacać i wypłacać bezpłatnie wyłącznie w maszynach Santander Bank Polska, przy czym warunki wypłaty są różne w zależności od posiadanej karty. W przypadku Visa Business Debit, MasterCard Business Debit i Visa Business, jest to bezpłatne. W ramach pozostałych uiszczasz 3% wypłacanej kwoty, ale nie mniej niż 5 zł lub 1,5 euro w przypadku Visa Business w EUR. W przypadku innych bankomatów licz się z koniecznością zapłaty prowizji. Możesz jej uniknąć wyłącznie, jeśli korzystasz z karty Visa Business Debit. 

W Polsce bankomatów Santander jest ponad 700. Jeśli chodzi o wypłaty BLIK-iem, to są one bezpłatne zarówno w przypadku maszyn tego banku, jak i innych instytucji. 

Przelewy i zlecenia

Jeśli zlecisz wykonanie przelewu w oddziale banku na innych rachunek w Santander Bank Polska w systemie Elixir, zapłacisz 25-30 zł. Gdy będzie to przelew na konto w innym banku realizowany w systemie SORBNET, opłata wyniesie 40-50 zł. 

Wszystkie przelewy online na konta Santander Bank Polska są bezpłatne, bez względu na to, z jakiego korzystasz rachunku. W ramach wszystkich kont darmowe są przelewy do ZUS i US. Jeśli chodzi o płatności na rachunki w innych bankach to są albo bezpłatne, albo odpłatne – 1,3 zł za przelew. 

Jeśli chodzi o Konto Firmowe Godne Polecenia, nie poniesiesz kosztów za 10 pierwszych przelewów przez system elektroniczny banku. To konto firmowe obejmuje 100 takich przelewów. 

Nie poniesiesz opłaty za realizację zlecenia stałego za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej, jeśli jest ono wykonywane na rachunek w tym samym banku. W przypadku pozostałych kont, bezpłatne jest wyłącznie Konto Firmowe Online. W przypadku pozostałych opłata wynosi 3 zł. 

Karty

Wysokość opłaty zależy od używanej karty płatniczej i wynosi odpowiednio:

 • Visa Business Debit – 7 zł lub 0 zł, jeśli wykonasz operacje kartą na co najmniej 400 zł;
 • MasterCard Business Debit – 7 zł lub 0 zł, jeśli wykonasz operacje kartą na co najmniej 400 zł;
 • Visa Business – opłata roczna;
 • Visa Business z indywidualnym limitem wydatków – opłata roczna;
 • Visa Business charge – opłata roczna;
 • MasterCard Business charge – opłata roczna;
 • Visa Business Gold charge – opłata roczna.

Karta wielowalutowa i przelewy walutowe

Możliwe jest bezpłatne prowadzenie konta walutowego w ramach następujących walut: EUR, USD lub GBP. Jeśli interesują Cię płatności zagraniczne, sprawdź Kartę Visa Business w EUR i Kartę Visa Business z indywidualnym limitem wydatków. W obu przypadkach bank nie nalicza opłat za przewalutowanie. Pierwsza z nich jest wydawana do konta firmowego w euro, a druga to międzynarodowa karta płatnicza z indywidualnym limitem wydatków. 

 

Konto Firmowe Godne Polecenia Premium umożliwia prowadzenie dowolnej liczby rachunków walutowych, a Konto Firmowe Godne Polecenia – jednego. 

Promocje

Jeśli zdecydujesz się na Konto Firmowe Online, możesz uzyskać nawet do 2700 zł premii. Do 1200 zł otrzymasz za transakcje kartą płatniczą, do 600 zł za wymianę walut w Kantorze Santander, do 600 zł za miesięczną lokatę Biznes Impet, a 300 zł za podpisanie umowy o terminal płatniczy. Zasady promocji co pewien czas się zmieniają. 

Aplikacja, bankowość internetowa i płatności mobilne

Aplikacja Santander Mobile to rozwiązanie, za pomocą którego łatwo wykonasz wszystkie istotne operacje związane z zarządzaniem finansami. Możesz sprawdzić historię rachunku, zrobić przelewy do US, ZUS i klientów, dodać zlecenia stałe oraz skorzystać z różnych produktów bankowych. Aplikacja została opracowana tak, że łatwo odnajdziesz kluczowe funkcje.

Jeśli chodzi o bankowość internetową, to w tym przypadku również bank oddał do dyspozycji klientów dopracowane rozwiązanie. Ułatwia ona załatwienie spraw urzędowych, w tym także prywatnych, niezwiązanych z działalnością (m.in. złożenie wniosku o świadczenie 800 plus). 

Płatności mobilne

Jako klient banku Santander możesz korzystać z BLIK-a. Kolejnym rozwiązaniem jest Autopay, czyli automatyczne płatności na autostradach w aplikacji. Poza tym do Twojej dyspozycji są Apple Pay (płać urządzeniami Apple z system iOS) i Google Play (płatności telefonem z systemem Android lub smartwatchem z WearOS), a także płatności zegarkiem. Do tych ostatnich możesz wykorzystać portfele cyfrowe Garmin Pay, Xiaomi Pay, SwatchPay! i FitBit Pay.

Oszczędzanie

Santander Bank Polska zapewnia atrakcyjne lokaty. Dostępne są depozyty krótko- i długoterminowe. Do tego bank ma również ofertę lokat, których warunki możesz indywidualne negocjować – to produkty finansowe nie tylko w złotówkach, ale również walutach obcych. Taki depozyt na indywidualnych warunkach możesz założyć już od 100 tys. zł. 

Jak założyć to konto?

Santander Bank Polska oferuje zarówno rachunki, które wymagają wizyty w oddziale, jak i takie, które założysz bez wychodzenia z domu. Konto Firmowe Godne Polecenia, Konto Firmowe Godne Polecenia Premium i Konto firmowe dla Agrobiznesu możesz otworzyć wyłącznie w oddziale. Wybierz się do niego i dopełnij formalności. Zaraz po wizycie konto będzie do Twojej dyspozycji. Kartę otrzymasz na podany adres. 

Jeśli chcesz założyć konto firmowe online, wypełnij wniosek na stronie banku. Następnie potwierdź swoją tożsamość. Masz na to kilka sposobów: za pośrednictwem kuriera, podczas rozmowy wideo z doradcą lub przez wykonanie zdjęcia dowodu i Twojej twarzy. Po otwarciu rachunku dostaniesz SMS-a i e-maila. 

Czy razem z kontem można założyć firmę?

Możesz za jednym zamachem założyć rachunek i firmę. Wypełniasz wniosek online i potwierdzasz go podpisem zaufanym. W tym czasie możesz korzystać z bezpłatnej konsultacji telefonicznej z ekspertem. Jednocześnie zakładasz Konto Firmowe Online, w ramach którego większość operacji przeprowadzasz bezpłatnie. 

Nasza opinia i opinia klientów

Oferta Santander Bank Polska cieszy się dużym zainteresowaniem i doskonale ją znamy. Wyrobiliśmy sobie opinię na jej temat, a także sprawdziliśmy, jak jest oceniana przez klientów. 

Opinia użytkowników

Klienci wiele uwagi zwracają na organizowane przez bank promocje. Część z nich przyznaje, że zdecydowali się na konto wyłącznie z tego powodu. Zauważają różne niejasności. Narzekają, że nie otrzymali nagrody finansowej, chociaż powinni. W tym przypadku jednak prawdopodobnie może chodzić o błędne zrozumienie zasad akcji promocyjnej. Niektórzy klienci zgłaszają problemy z aplikacją – jej częstą według nich niedostępnością. Część odbiorców uważa, że długo oczekują na kontakt, kiedy potrzebują pomocy telefonicznej. 

Klienci szczególnie doceniają Konto Firmowe Online – za ograniczone do minimum formalności, brak kosztów podstawowych usług oraz prostą obsługę. Chwalą również możliwość dopasowania oferty w zależności od potrzeb. Opinie dotyczące bankowości internetowej są przeważnie pozytywne. 

Nasza opinia

Dokładnie sprawdziliśmy ofertę kont firmowych Santander i zrobiła ona na nas bardzo pozytywne wrażenie. Duży plus należy się za wybór rachunków, które można dopasować do prowadzonej działalności, jej skali i rodzaju. Bardzo pozytywnie oceniamy proponowane pakiety bezpłatnych przelewów do innych banków. Darmowych wypłat z bankomatów można dokonywać wyłącznie w maszynach sieci Santander, ale tych jest stosunkowo dużo. 

Aplikacja i bankowość online są dopracowane. Nie zdarzyło się, żeby były niedostępne, a poza tym bez problemów dotarliśmy do istotnych funkcji. Do tego musimy docenić szeroką ofertę dodatkową. Jeśli szukasz konta firmowego, zdecydowanie weź pod uwagę ofertę banku Santander. 

Główne zalety konta
Przejrzysta bankowość internetowa i funkcjonalna aplikacja mobilna
Uniwersalny rachunek firmowy, który sprawdzi się w większości przypadków

Przystępność opłat

Nasza ocena:
4.5

Funkcjonalność rachunku

Nasza ocena:
4.5

Jakość obsługi klienta

Nasza ocena:
3.8

Bonusy i promocje

Nasza ocena:
4.5
Oceń ofertę
Oceń
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
Santander Bank Polska
Konto ?
0 zł
Bankomaty ?
0 zł
Przelew internetowy ?
0 zł
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!