Tylko rzetelne informacje
Zapisz na później

Kredyt gotówkowy BOŚ Bank – Opinia

Szymon Machniewski Zrecenzował: Szymon Machniewski
Avatar photo Redaktor: Bartek Węglewski
13.05.2024
| Akt.: 16.05.2024
Przeczytasz w 6 min.
0 kom.
Zapisz na później

BOŚ Bank znany jest z produktów przeznaczonych na finansowanie inwestycji ekologicznych m.in. w odnawialne źródła energii. W jego ofercie znajdziesz jednak również kredyt na dowolne cele. Sprawdź, na jakich warunkach możesz uzyskać w tym banku Pożyczkę Elastyczną i inne kredyty. Jaką kwotę oferuje bank i kto może się ubiegać o te środki?

kredyt gotówkowy Bank Ochrony Środowiska recenzja

Najważniejsze informacje

 

BOŚ Bank oferuje przede wszystkim kredyty z przeznaczeniem na konkretny cel. Jest nim, np. kredyt giełdowy, z którego środki musisz przeznaczyć na zakup papierów wartościowych. Bank proponuje również pożyczkę hipoteczną, przyznawaną na dowolny cel konsumpcyjny niezwiązany z prowadzeniem działalności – musisz jednak ustanowić zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości. Kolejnym produktem jest pożyczka w koncie. To oferta dla posiadających rachunek w tej instytucji, w ramach której możesz ubiegać się maksymalnie o 100 tys. zł. One również mogą być wykorzystane na dowolny cel. Natomiast, jeśli chodzi o standardowy kredyt gotówkowy, gdzie otrzymujesz pieniądze i możesz wydać na jakiekolwiek potrzeby niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, to jest nim Pożyczka Elastyczna. Oto kluczowe parametry tego zobowiązania:

 • kwota kredytu: od 40 000 do 150 000;
 • okres kredytowania: od 36 do 120 miesięcy;
 • oprocentowanie (w skali roku): WIBOR 6M + 5,99 p.p. marży;
 • prowizja przygotowawcza: 3%;
 • RRSO: 13,75%, ostateczna wartość wskaźnika zależy od parametrów zobowiązania;
 • Przykład reprezentatywny: przy kwocie kredytu 72 000 zł całkowita kwota do zapłaty wynosi 103 944,91 zł; oprocentowanie zmienne – 11,84%, składa się z aktualnej stopy bazowej WIBOR 6M (z dnia 02.02.2024 r. równej 5,85%) powiększonej o marżę 5,99 p.p.; całkowity koszt kredytu jest równy 31 944,91 zł; zobowiązanie spłacane w 72 ratach miesięcznych w tym 71 równych w wysokości 1 443,68 zł; ostatnia rata korygująca wynosi 1 443,63 zł.

Pożyczkę Elastyczną w BOŚ Banku możesz wykorzystać na dowolny cel. Maksymalnie uzyskasz do 150 tys. zł z okresem spłaty do 120 miesięcy. Środki możesz przeznaczyć nawet na spłatę zobowiązań w innych bankach. 

Dostępne oferty kredytów gotówkowych w BOŚ Banku

Jak już wiesz, BOŚ Bank oferuje kilka produktów, z których środki możesz przeznaczyć na dowolny lub określony cel. Przyjrzyjmy się bliżej produktom gotówkowym tej instytucji innym niż Pożyczka Elastyczna:

 • Pożyczka hipoteczna – możesz otrzymać do 70% wartości nieruchomości, stanowiącej zabezpieczenie, a okres kredytowania wynosi do 30 lat. Do 3 miesięcy w roku możesz skorzystać z wakacji kredytowych. Zobowiązanie spłacasz w ratach stałych lub malejących. Jeśli chodzi o ograniczenia w wykorzystaniu środków, to nie mogą być to cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. RRSO przykładu reprezentatywnego wynosi 11,72%. 
 • Pożyczka w koncie – oferta w ramach której możesz uzyskać do 100 tys. zł z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 12 miesięcy. Pieniądze przeznaczysz na dowolny cel. RRSO przykładu reprezentatywnego wynosi 15,87%.
 • Kredyt giełdowy – środki przeznaczysz wyłącznie na zakup lub refinansowanie zakupu papierów wartościowych. Pieniądze możesz uzyskać na 12 miesięcy z możliwością prolongowania na taki sam okres. Minimalna kwota zobowiązania wynosi 10 tys. zł, natomiast maksymalna nie może przekraczać określonych procentów różnych wartości opisanych w regulaminie oferty.
 • Karta kredytowa – możesz uzyskać limit kredytowy do 150 tys. zł z okresem odsetkowym wynoszącym do 56 dni. RRSO wynosi 15,97%. 

Opłaty i prowizje

W przypadku każdej z ofert obowiązuje inną opłaty. Zebraliśmy koszty obowiązujące w poszczególnych przypadkach:

 • Pożyczka elastyczna – oprocentowanie jest równe sumie WIBOR-u 6M + 5,99 p.p. marży. Prowizja przygotowawcza wynosi 3% udzielonej kwoty zobowiązania. RRSO dla przykładu reprezentatywnego jest równe 13,75%. 
 • Pożyczka hipoteczna – RRSO przykładu reprezentatywnego wynosi 11,72%. Prowizja przygotowawcza to 3% od kwoty kredytu. Obowiązuje podwyższenie o 1 p.p. marży do czasu prawomocnego wpisu hipoteki przez bank przez okres 6 miesięcy. Oprocentowanie jest równe sumie WIBOR-u 6M powiększonego o marżę w wysokości 3,6%. 
 • Pożyczka w koncie – zgodnie z przykładem reprezentatywnym RRSO wynosi 15,87%, oprocentowanie zmienne w wysokości 10,99% w skali roku, a prowizja przygotowawcza kredytowana – 164 zł. Założenie przy tym jest takie, że przez cały okres kredytowania całkowicie wykorzystywany będzie przyznany limit, a spłata nastąpi w 12 ratach. 
 • Kredyt giełdowy – prowizja w przypadku tego produktu ustalana jest każdorazowo indywidualnie dla danej emisji.
 • Karta kredytowa – dostępne są oferty Standard i Gold. Pierwsza z kart jest wydawana bezpłatnie, a druga za 20 zł. Opłata za użytkowanie wynosi odpowiednio 8 zł miesięcznie i 200 zł rocznie. W obu przypadkach prowizja za wypłatę z bankomatu jest równa 4%, nie mniej niż 10 zł. 

Warunki uzyskania kredytu

W przypadku większości wymienionych kredytów warunki ich uzyskania są podobne, ale w niektórych mogą wystąpić pewne różnice.

Kto może wnioskować o kredyt w BOŚ Banku?

Aby ubiegać się otrzymanie zobowiązania w tym banku, musisz spełnić następujące warunki:

 • pełnoletność,
 • posiadanie ważnego dokumentu tożsamości,
 • odpowiednio wysoka zdolność kredytowa,
 • pozytywna historia w BIK-u i bazach dłużników,
 • osiąganie stałych, udokumentowanych dochodów,
 • posiadanie nieruchomości, która może stanowić zabezpieczenie spłaty – w przypadku pożyczki hipotecznej.

BOŚ Bank wyliczy Twoją zdolność kredytową. Sprawdzi, czy posiadasz wystarczające dochody w stosunku do wysokości raty. Uwzględni Twoje obciążenia finansowe. Jeśli spłacasz już zobowiązania, to obciążają one Twoją zdolność kredytową i możesz uzyskać niższą kwotę. Bank sprawdzi również Twoją historię w BIK-u i bazach dłużników. Ewentualne negatywne wpisy zmniejszają albo nawet przekreślają szansę na uzyskanie zobowiązania. 

Niezbędne dokumenty

Aby złożyć wniosek kredyt, musisz przygotować następujące dokumenty:

 • dowód osobisty;
 • wniosek o określony kredyt;
 • zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach (są ważne przez 30 dni od wystawienia);
 • dokument potwierdzający prawo do określonej nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie – dotyczy pożyczki hipotecznej.

Dodatkowe wymagania

Bank może wymagać zgoda małżonka i posiadania konta w tej instytucji. 

Jak wziąć kredyt?

Tylko w przypadku wybranych produktów możesz złożyć wniosek online. Masz taką opcję w przypadku kart kredytowych – wystarczy, że wypełnisz wniosek na stronie banku. Jeśli interesuje Cię Pożyczka Elastyczna, skontaktuj się przez infolinię lub formularzem kontaktowym albo odwiedź oddział banku. W przypadku gdy chodzi o Pożyczkę Hipoteczną, wniosek możesz złożyć wyłącznie w stacjonarnym oddziale. Jeśli interesuje Cię Pożyczka w koncie, musisz najpierw założyć rachunek w BOŚ Banku, a później złożyć wniosek po zalogowaniu się na e-konto. W przypadku gdy interesuje Cię Kredyt giełdowy, udaj się do oddziału. Z tej oferty nie da się skorzystać online. 

Spłata kredytu

Możesz w każdej chwili nadpłacić lub spłacić kredyt. BOŚ Bank może naliczyć opłatę rekompensacyjną, ale nie dotyczy to kredytów konsumenckich. W przypadku pożyczki hipotecznej taka opłata może wynosić do 2,00% nadpłaty, min. 200 zł.

Spłaty rat dokonuje się na wskazany przez bank rachunek. 

Ubezpieczenie kredytu

BOŚ Bank proponuje skorzystanie z Ubezpieczenia do pożyczek gotówkowych. To w praktyce Ubezpieczenie na Życie dla Pożyczkobiorców Banku Ochrony Środowiska S.A. przygotowane przez towarzystwo ERGO Hestia. Polisa obejmuje takie zdarzenia jak zgon, poważne zachorowanie, inwalidztwo, czasowa niezdolność do pracy. W przypadku czasowej niezdolności do pracy ubezpieczyciel może spłacać raty do wysokości nawet 4 tys. zł przez 12 miesięcy. 

Nasza opinia i opinia klientów

Bank przygotował szeroką ofertę, ale brakuje nam w niej dopracowania szczegółów, przede wszystkim pod względem doinformowania klienta o warunkach. Podstawowe zasady korzystania z produktów powinny być łatwo dostępne, ale nie zawsze tak jest. Z części kredytów można skorzystać wyłącznie w oddziale. Natomiast pod względem kosztów kredyty BOŚ Banku wypadają atrakcyjnie. Jeśli szukasz taniej oferty, warto brać je pod uwagę.

Sprawdziliśmy, jak klienci BOŚ Banku oceniają te produkty finansowe. Wielu jest zadowolonych z oferty zobowiązania w koncie. Doceniają łatwość skorzystania z oferty i atrakcyjne warunki. Część klientów zwraca uwagę na możliwość uzyskania szybkiej pomocy na infolinii, bez długiego oczekiwania. Natomiast sporo uwag dotyczy samego procesu uzyskania kredytu – trudności w załatwieniu wszystkiego online. Klientom odpowiada, że bank ma stacjonarne oddziały, ale widzą problem w tym, że jest ich zbyt mało. 

Oceń ofertę
5 (1 ocen)
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!