Tylko rzetelne informacje
Zapisz na później

Kredyt gotówkowy BNP Paribas – opinia

Wynik recenzji:
0.0
Przejdź do naszej opinii
Szymon Machniewski Zrecenzował: Szymon Machniewski
Avatar photo Redaktor: Bartek Węglewski
08.05.2024
| Akt.: 16.05.2024
Przeczytasz w 6 min.
0 kom.
Zapisz na później

Bank BNP Paribas należy do najpopularniejszych w Polsce. Ma szeroką ofertę, która obejmuje kilka kredytów gotówkowych. Sprawdź, na jakich warunkach możesz z nich skorzystać. Dowiedz się o zaletach i wadach tego typu produktów finansowych.

kredyt gotówkowy BNP Paribas recenzja

Najważniejsze informacje

W ofercie banku znajdziesz kilka tego typu produktów o różnych parametrach. Oto szczegóły standardowego kredytu gotówkowego ze środkami, które możesz przeznaczyć na dowolne cele:

 • kwota kredytu – od 1000 do 230 000 zł;
 • okres kredytowania – do 10 lat; 
 • oprocentowanie – 12,99%;
 • prowizja – 0 zł;
 • RRSO – 13,8%.
 • Przykład reprezentatywny – przy całkowitej kwocie kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 014 zł, całkowita kwota do zapłaty wynosi 39 203,71 zł. Oprocentowanie jest stałe – 12,99% w skali roku. Całkowity koszt zobowiązania jest równy 12 189,71 zł. Kredytobiorca płaci 73 miesięczne raty – 72 po 537,03 zł i jedna na kwotę 537,55 zł.

Uwaga: przy wnioskowaniu o ten produkt musisz podać cel finansowania, ale bank nie będzie weryfikować, czy środki zostały przeznaczone na jego realizację. 

BNP Paribas przygotował kilka produktów ze środkami, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Bank oferuje również kredyt konsolidacyjny. Możesz skorzystać ze zobowiązania nawet bez zapłaty prowizji. BNP Paribas umożliwia uzyskanie do 230 tys. zł bez zabezpieczenia. Możesz spłacać stałą ratę – bez ryzyka, że wzrośnie w wyniku aktualnej sytuacji na polskim rynku. 

Dostępne oferty kredytów gotówkowych w BNP Paribas

W BNP Paribas, poza podstawowym kredytem gotówkowym, możesz również skorzystać z innych produktów, dzięki którym uzyskasz środki do wykorzystania na dowolny cel. Sprawdź, co obejmują poszczególne zobowiązania:

 • Kredyt w aplikacji GOmobile – możesz zaciągnąć wyłącznie przez aplikację banku, czyli GoMobile. Uzyskasz do 80 tys. zł. 
 • Kredyt konsolidacyjny – czyli produkt finansowy, dzięki któremu możesz połączyć wiele zobowiązań w jedno. Prowizja wynosi 0 zł, a maksymalna kwota wynosi 230 tys. zł. Dzięki temu produktowi możesz uporządkować finanse i zmniejszyć miesięczne obciążenie.
 • Kredyt na zielone zmiany – w tym przypadku również maksymalna kwota, jaką możesz uzyskać, wynosi 230 tys. zł. Różnica tkwi jednak w tym, że środki wykorzystasz na wymianę źródeł ciepła, modernizację i ocieplenie, a także nowoczesne technologie. Zatem nie jest to typowy kredyt gotówkowy ze środkami, które możesz przeznaczyć na dowolne cele. 
 • Pierwsza Pożyczka – zobowiązanie na kwotę do 230 tys. zł, z dowolnym wykorzystaniem.

Opłaty i prowizje

Wiesz już, ile wynoszą opłaty w przypadku standardowego kredytu gotówkowego. Sprawdź, jak to wygląda przy innych produktach:

 • Kredyt w aplikacji GOmobile – RRSO zobowiązania wynosi 12,13%, a prowizja 0%. W ramach przykładu reprezentatywnego oprocentowanie jest stałe – 11,49 %. Całkowity koszt kredytu jest równy 2931,40 zł przy 15088,00 zł kwoty zobowiązania. 
 • Kredyt Konsolidacyjny – produkt z RRSO 11,57% i prowizją 0%. Oprocentowanie stałe w ramach przykładu reprezentatywnego wynosi 10,99% w skali roku, a całkowity koszt zobowiązania – 30 214,26 zł przy 64 934 zł kwoty kredytu. 
 • Kredyt na zielone zmiany – RRSO wynosi 13,23%. Oprocentowanie jest stałe – 12,49% w skali roku, a całkowity koszt kredytu równy 19 528,69 zł przy 41 395 zł zobowiązania. 
 • Pierwsza Pożyczka – RRSO tego zobowiązania wynosi 11,57%. Oprocentowanie jest stałe – 10,99% w skali roku, a całkowity koszt kredytu równy 2 917,38 zł przy kredycie na 15 088 zł. 

Warunki uzyskania kredytu

Aby otrzymać finansowanie, musisz spełnić wymagania stawiane przez bank. Jakie one są w przypadku kredytu gotówkowego? 

Kto może wnioskować o kredyt w BNP Paribas?

Oferta kredytów gotówkowych w BNP Paribas nie jest przeznaczona dla każdego. Możesz z niej skorzystać, jeśli:

 • jesteś osobą pełnoletnią, która ma pełną zdolność do czynności prawnych;
 • masz stałe źródło dochodu, które jest akceptowane przez BNP Paribas;
 • złożysz wniosek o zobowiązanie samodzielnie lub z inną osobą.

Poza tym pojawiają się dodatkowe wymagania w zależności od produktu. W przypadku kredytu konsolidacyjnego musisz mieć zobowiązania, które chcesz połączyć. Jeśli chodzi o kredyt na zielone zmiany, musisz znać cel finansowania. 

Oczywiście, bez względu na rodzaj kredytu, bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Przeanalizuje wpływy i wydatki, zweryfikuje historię w BIK-u. 

Niezbędne dokumenty

Aby uzyskać kredyt gotówkowy w BNP Paribas, musisz mieć odpowiednie dokumenty. Należą do nich:

 • dokument tożsamości, np. dowód osobisty;
 • potwierdzenie źródła i wysokości dochodu – bank akceptuje następujące: umowa o pracę na czas nieokreślony, umowa o pracę na czas określony, działalność gospodarcza, emerytura, zasiłek przedemerytalny (jeden z dokumentów), renta, własne gospodarstwo rolne, dochody uzyskiwane za granicą, umowa zlecenie.
 • Zaświadczenia o wysokości zobowiązań do spłaty – w przypadku tych, które chcesz połączyć w ramach konsolidacji. 

Dodatkowe wymagania

W niektórych przypadkach bank może wymagać zgody małżonka. Innym wymogiem jest poręczyciel, jeśli BNP Paribas oceni, że przyznanie kredytu bez niego będzie zbyt ryzykowne.

Jak wziąć kredyt?

Kredyt gotówkowy w BNP Paribas możesz zaciągnąć za pośrednictwem różnych kanałów. Dostępne opcje to: aplikacja GOmobile, bankowość internetowa, infolinia, wizyta w centrum obsługi klienta, wypełnienie formularza na stronie. Oto, jakie masz możliwości w poszczególnych przypadkach:

 • Kredyt gotówkowy – przez infolinię (numer: 519 921 555) lub podczas wizyty w centrum klienta. 
 • Kredyt w aplikacji GOmobile – przez aplikację GOmobile lub bankowość internetową. 
 • Kredyt Konsolidacyjny – przez infolinię (numer: 519 921 555), podczas wizyty w centrum klienta lub wypełniając formularz na stronie. 
 • Kredyt na zielone zmiany – przez infolinię (numer: 519 921 555) lub podczas wizyty w centrum klienta.
 • Pierwsza Pożyczka – przez infolinię (numery 500 990 500 lub 22 134 00 00) lub podczas wizyty w centrum klienta.

Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt przez aplikację, zaloguj się do niej. Znajdź kafel „Kredyt w GOmobile” w zakładkach Finanse oraz Dla Ciebie, następnie oblicz wysokość raty i wypełnij wniosek. Możesz także dodać ubezpieczenie. A jak to zrobić w bankowości internetowej? Zaloguj się do GOonline. Wniosek o kredyt znajdziesz w zakładce Moje Finanse -> Kredyty. Oblicz wysokość raty i wypełnij wniosek. Ewentualnie wybierz ubezpieczenie. Określ, na który rachunek mają być wpłacone środki. Zaakceptuj regulamin zawierania umów kredytu gotówkowego, zgody oraz upoważnienie. Wybierz DALEJ i złóż wniosek.

Spłata kredytu

Zobowiązanie spłacasz na rachunek wskazany w harmonogramie. Znajduje się na pierwszej stronie umowy. W umowie tej znajdziesz również „Rachunek do przedterminowej spłaty” – całkowitej lub częściowej.

Ubezpieczenie kredytu

W ofercie banku znajdziesz ubezpieczenie Spłata zadłużenia – kredyt gotówkowy. Polisa jest oferowana we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska SA i Cardif – Assurances Risques Divers S.A. Oddział w Polsce. Dzięki polisie to ubezpieczyciel przejmuje spłatę kredytu w razie wystąpienia zdarzeń objętych ochroną. W przypadku zgonu ubezpieczonego, towarzystwo może wypłacić nawet 250 tys. zł. Poza tym polisa obejmuje ryzyko utraty pracy i poważnego zachorowania.

Nasza opinia i opinia klientów

W naszym odczuciu oferta BNP Paribas jest dopracowana. Bank przygotował różne produkty dostosowane do oczekiwań poszczególnych grup odbiorców. Standardowo dokładnie je opisał. Wprawdzie przez bankowość mobilną można uzyskać mniejszą kwotę niż w oddziale, ale duży plus za to, że taka opcja w ogóle istnieje. Próbowaliśmy uzyskać informacje o produktach przez infolinię i szczegółowo nam wszystko wyjaśniono. Nie oczekiwaliśmy długo na połączenie. Uważamy, że oferta banku jest zdecydowanie godna uwagi i warto ją uwzględnić, jeśli szukasz najtańszego kredytu gotówkowego.

Przeglądając komentarze dotyczące oferty zobowiązań tego banku, natrafiliśmy na negatywne opinie dotyczące kosztów zobowiązania, przy czym można wywnioskować, że problem tkwi w nieznajomości warunków umowy. Część klientów jest niezadowolonych z jakości pomocy na infolinii, narzekają również na czas oczekiwania na połączenie. Trafiliśmy również na negatywne opinie osób, którym odrzucono wnioski kredytowe.

Z drugiej strony klienci doceniają możliwość uzyskania kredytu bez wizyty w oddziale. Widać, że korzystają z różnych sposobów wnioskowania o zobowiązanie. Część przyznaje, że otrzymali kredyt na atrakcyjniejszych warunkach niż w przypadku ofert, które znaleźli w innych bankach.

Oceń ofertę
Oceń
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
bank bnp paribas
Okres spłaty
do 120 miesięcy
Kwota
do 230.000 zł
RRSO
13,80%
Oprocentowanie
12,99%
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!