Tylko rzetelne informacje
Zapisz na później

Opinia o koncie firmowym BOŚ Banku

Szymon Machniewski Zrecenzował: Szymon Machniewski
10.05.2024
| Akt.: 15.05.2024
Przeczytasz w 5 min.
0 kom.
Zapisz na później

Bank Ochrony Środowiska posiada rozbudowaną ofertę dla małych, średnich i dużych firm. Konto firmowe BOŚ Banku to jej bardzo istotny element. Czy warto otworzyć rachunek dla swojej firmy w BOŚ Banku? Jakie są ewentualne korzyści takiego rozwiązania? Przeczytaj nasza analizę i zapoznaj się ze szczegółami oferty

konto firmowe BOŚ Bank recenzja

Co wyróżnia to konto?

W ramach oferty banku możesz się zgłosić do placówki po bezpłatny terminal płatniczy. Przez 12 miesięcy nie zapłacisz za korzystanie z niego. Oferta jest dostępna dla tych przedsiębiorców, którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie udostępniali w firmie płatności bezgotówkowych. Poza tym jako klient BOŚ Banku możesz korzystać z produktów skarbowych.

Najważniejsze informacje

BOŚ Bank przygotował dla klientów konto Elastyczne. To rachunek, który:

  • zapewnia bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w BOŚ Banku;
  • obejmuje darmowe elektroniczne przelewy wewnętrzne;
  • gwarantuje bezpłatne przelewy do ZUS i US;
  • przeznaczony jest zarówno dla małych firm, jak i wspólnot, stowarzyszeń czy organizacji non profit.

Opłaty i prowizje

Z wielu podstawowych operacji w ramach Konta Elastycznego w BOŚ Banku możesz korzystać bezpłatnie. Sprawdź, kiedy poniesiesz koszty.  

Założenie i korzystanie z konta

Otwarcie rachunku jest bezpłatne. W przypadku konta w złotówkach nie obowiązuje opłata w ramach taryfy Oszczędnej; w taryfie Optymalnej wynosi 40 zł. Darmowe jest również otwarcie i prowadzenie rachunku VAT. 

Bankomaty

Bezpłatne są wypłaty wyłącznie w bankomatach EURONET zlokalizowanych w placówkach banku. W przypadku innych maszyn obowiązuje opłata, która wynosi 3,5% (nie mniej niż 10 zł). Jeśli chcesz sprawdzić saldo w bankomacie, zapłacisz za to 5 zł.

Przelewy i zlecenia

W przypadku przelewów w złotówkach zlecanych w oddziale banku (z wyłączeniem SORBNET) obowiązuje opłata w wysokości 16 zł. Jeśli jednak będzie to płatność online pomiędzy rachunkami w BOŚ Banku, operacja będzie bezpłatna. W przypadku przelewów do innych banków obowiązują inne warunki w zależności od taryfy:

  • Taryfa oszczędna – 5 pierwszych płatności w miesiącu jest bezpłatnych, a opłata za każdą kolejną wynosi 1,5 zł.
  • Taryfa optymalna – 100 pierwszych przelewów w miesiącu jest darmowych, a kolejne kosztują 1 zł za płatność.

Przelewy na rachunki ZUS-u i Urzędu Skarbowego są bezpłatne. 

Jeśli chodzi o zlecenia stałe, to ich założenie, zamiana i odwołanie w oddziale banku kosztują 5 zł. W przypadku gdy to samo zrobisz online, będzie to bezpłatne. Realizacja zlecenia złożonego w oddziale jest odpłatna – 2 zł, a online – 1,5 zł. 

Karty

Karta debetowa wydawana jest bezpłatnie. Opłata za jej użytkowanie wynosi od 3 do 8 zł miesięcznie. Niższa obowiązuje, jeśli wykonasz operacje kartą na co najmniej 500 zł. 

Karta wielowalutowa i przelewy walutowe

Bank nie oferuje karty wielowalutowej do konta firmowego. Natomiast, jeśli chodzi o przelewy zagraniczne za pośrednictwem systemu SWIFT, w trybie normalnym kosztują 0,25% przelewanej kwoty (nie mniej niż 50 zł), a maksymalnie – 250 zł. Jeśli ma to być płatność w trybie pilnym, dodatkowa opłata wynosi 50 zł. W przypadku gdy chodzi o tryb ekspresowy, obowiązuje dodatkowa opłata. Do kwoty 50.000 EUR/ 50.000 USD (włącznie) wynosi 75 zł, a powyżej – 150 zł. 

Aplikacja, bankowość internetowa i płatności mobilne

Korzystanie z bankowości elektronicznej BOŚBank24 jest bezpłatne. Nie płaci się zarówno za autoryzację mobilną, jak i kodem SMS. Możesz korzystać ze wszystkich istotnych funkcji bez konieczności wizyty w banku. Wykonasz przelew, sprawdzisz historię rachunku, dodasz zlecenia stałe. 

BOŚ Bank daje również możliwość korzystania z aplikacji mobilnej. Za jej pomocą wykonasz w zasadzie wszystkie istotne operacje. Zlecisz przelewy, sprawdzisz posiadane karty, skorzystasz z innych produktów banku. W zasadzie aplikacja zapewnia wszystko, czego potrzebujesz. 

Płatności mobilne

Możesz korzystać z płatności Google Pay i BLIK. Natomiast nie są dostępne Apple Pay. Z Google Pay możesz korzystać tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe kartami.

Oszczędzanie

BOŚ Bank zapewnia rozwiązania, dzięki którym możesz lokować nadwyżki finansowe. Proponuje 2 rodzaje lokat:

  • Lokaty overnight – czyli jednodniowe oszczędzanie. Po nocy środki wracają na Twoje konto wraz z odsetkami.
  • Lokaty terminowe – na okres od 7 dni do 12 miesięcy.

Mogą to być depozyty w złotych oraz USD, EUR i GBP. W przypadku lokat powyżej 100 tys. zł możliwe jest negocjowanie warunków. 

Jak założyć to konto?

Możesz to zrobić stacjonarnie w oddziale banku albo online. W pierwszym przypadku musisz po prostu wybrać się do placówki, zabrać ze sobą dokument tożsamości, a także dokumenty potwierdzające rejestrację działalności, w zależności od jej formy. W drugim – wyślij wiadomość na adres centrumwsparcia@bosbank.pl. Następnie doradcy bankowi pomogą Ci przejść przez cały proces. Założą dostęp do bankowości elektronicznej, aby umożliwić Ci samodzielne złożenie wniosku online. 

Czy razem z kontem można założyć firmę?

Obecnie bank nie daje możliwości założenia firmy wraz z kontem.

Nasza opinia i opinia klientów

BOŚ Bank to bardzo popularna instytucja, która jest znana m.in. z oferowania bardzo atrakcyjnych produktów finansowych wspierających inwestowanie w rozwiązania ekologiczne. Przetestowaliśmy jej konto firmowe. Wyrobiliśmy sobie własną opinię na jego temat, a także sprawdziliśmy, jak jest oceniane przez klientów banku. 

Wielu klientów zwraca uwagę na mało szczegółowy opis oferty. Nawet podstawowe informacje dotyczące kosztów prowadzonych rachunków można odnaleźć dopiero w regulaminach. Część narzeka na brak możliwości korzystania z płatności Apple Pay. Problemem jest również możliwość bezpłatnych wypłat wyłącznie w bankomatach znajdujących się w placówkach banku, których jest mało. 

Natomiast klientom podoba się, że mogą uniknąć podstawowych kosztów korzystania z rachunku bez spełniania wygórowanych wymagań. Do tego pozytywnie oceniają dodatkowe propozycje – atrakcyjne kredyty dla firm, lokaty czy możliwość bezpłatnego korzystania z terminala płatniczego przez 12 miesięcy. 

Nasza opinia

Dokładnie poznaliśmy ofertę BOŚ Banku i przeanalizowaliśmy wiele produktów tej instytucji. W tym przypadku również zauważamy ten sam problem co większość klientów – szczątkowy opis oferty. Internauta powinien od razu po wejściu na stronę dowiedzieć się, na jakich warunkach może skorzystać z oferty. 

Do wad rachunku na pewno zaliczamy konieczność płacenia za wypłaty z bankomatów – trudno korzystać wyłącznie z niewielkiej liczby oddziałów, gdzie te wypłaty są bezpłatne. Brakuje też prostych zasad założenia rachunku online. Na plus pakiet bezpłatnych przelewów, co w przypadku oferty dla firm nie jest standardem.

Zdecydowanie do gustu przypadła nam bankowość elektroniczna i aplikacja banku. Bez większych problemów znaleźliśmy potrzebne opcje, nie mieliśmy też problemów z wykonaniem podstawowych operacji. 

Podsumowując, oferta ma wady i zalety, ale jeśli szukasz konta dla firmy, zdecydowanie weź ją pod uwagę i porównaj z innymi rachunkami.

Oceń ofertę
4 (1 ocen)
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!