Zapisz na później

Nest Bank

Nasza ocena banku:
4.25
Ocena klientów:
5
Szymon Machniewski Autor: Szymon Machniewski
15.04.2024
| Ostatnia aktualizacja: 19.06.2024
0 kom.
Zapisz na później
logo banku Nest Bank
Siedziba firmy

ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa

Dane kontaktowe

22 438 41 41
kontakt@nestbank.pl

Dane firmy

NIP 5261021021
KRS 0000030330
REGON 010928125

Aktualne produkty
Nest Bank
BIZNest Konto Nest Bank Konta firmowe
Nest Bank
Terminale w ofercie Nest Banku Terminale płatnicze
Nest Bank
Kredyt dla Przedsiębiorców - Nest Bank Kredyty firmowe
W Nest Banku na pierwszym miejscu jest przedsiębiorca. Bank proponuje rozwiązania, które mają ułatwić prowadzenie firmy i zapewnia dostęp do produktów, z których można skorzystać przy minimum formalności, oraz całodobowe usługi. Stawia na komfort, aby jak najwięcej spraw udało się załatwić przez internet. W ofercie Nest Banku znajdziesz usługi finansowe, które mogą Ci się przydać przy prowadzeniu działalności. Oferta nie jest jednak kierowana wyłącznie do przedsiębiorców. Nest Bank proponuje także rozwiązania dla klientów indywidualnych m.in. konta, jak i kredyty, produkty związane z oszczędnościami, a także dodatkowe usługi.
Nest opinia o banku smart-money

O Nest Banku

Bank ten został założony w 1995 roku, a jego pierwsza nazwa to WestLB Polska SA. W kolejnych latach przechodził przez kolejne zmiany nazwy, a także modelu biznesowego. W 2016 roku, w wyniku dostosowania działalność do potrzeb rynku, powstała marka Nest Bank. Tym samym instytucja zaczęła pod jedną działalnością kierować ofertę do odbiorców indywidualnych i przedsiębiorstw. Właścicielem marki jest brytyjski fundusz inwestycyjny AnaCap, którzy zarządza funduszami o wartości 2,9 mld euro. Prezesem zarządu jest Piotr Kowynia, a wiceprezesami:

 • Janusz Mieloszyk – pion dystrybucji i rozwoju biznesu;
 • Karolina Mitraszewska – pion operacji, logistyki, transformacji i IT;
 • Magdalena Zajkowska – pion komunikacji i HR;
 • Paweł Mitoraj – pion ryzyka.

W radzie nadzorczej zasiadają prezes David Hill, Marek Kulczycki, Jamal Ismayilov, Tod Kersten, Błażej Kochański, Marcin Szewczykowski. 

Według stanu na koniec II kwartału 2023 roku liczba klientów indywidualnych Nest Banku wynosiła 323 395, liczba rachunków ROR – 303 696

Opinie o Nest Banku

Choć instytucja kieruje ofertę do osób prywatnych i firm, to wielu klientom wciąż kojarzy się z bankiem dla przedsiębiorców. Ma znacznie mniej klientów indywidualnych niż banki, które osiągnęły pod tym względem najlepsze wyniki. Natomiast bez problemów znajdziesz w sieci opinie o tej instytucji. Dzięki nim możesz łatwiej podjąć decyzję o wyborze produktów z oferty lub ogólnie zdecydować się na tę instytucję. Jeśli jednak wybierasz na tej podstawie, skorzystaj z jak największej liczby źródeł. Nie bazuj na opiniach znalezionych na jednej stronie.

Przeanalizowaliśmy recenzje w sieci i na tej podstawie je podsumowaliśmy, zwróciliśmy uwagę na kluczowe kwestie. Zapoznaliśmy się z opiniami w mediach społecznościowych, na forach, w Google, a także serwisach związanych z branżą finansową. Być może dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać ofertę. 

Nasza opinia

Oferta Nest Banku pod wieloma względami robi wrażenie – jest stale rozwijana, a instytucja zapewnia rozwiązania dostosowane do potrzeb rynkowych. Działa na polskim rynku od wielu lat, a po opiniach widać, że wiele jego produktów jest bardzo pozytywnie postrzeganych. Na pewno zaletą banku jest możliwość korzystania z jego oferty zarówno online, jak i w stacjonarnych oddziałach, chociaż tych ostatnich nie ma wiele. Nest Bank zapewnia dostęp do oferty przez bankowość elektroniczną, jak i aplikację mobilną.

Pozytywnie odbieramy ofertę banku, która jest zróżnicowana. Produkty są dostosowane do różnych grup odbiorców i różnych potrzeb. Uwagę zwraca atrakcyjna w stosunku do rynku oferta produktów związanych z oszczędzaniem. Odpowiednie dla siebie rozwiązania powinni w niej znaleźć zarówno prowadzący działalność, jak i klienci indywidualni. 

Jakie problemy wiążą się z korzystaniem z usług tego banku? Klienci mogą narzekać m.in. na zmniejszającą się liczbę placówek stacjonarnych. 

Opinie klientów

Analiza recenzji wystawianych w sieci przez internautów pozwala wysnuć wniosek, że są one podobne, jak w przypadku innych banków. Często klienci zwracają uwagę na wysokie koszty kredytu lub opłat towarzyszącym korzystaniu z usług. Jednak te wynikają z zaakceptowanych warunków umowy. Niektórzy twierdzą, że bank stosuje wysokie, ukryte opłaty.

Wielu klientów docenia ofertę rachunków bankowych – zarówno dla firm, jak i odbiorców indywidualnych – głównie ze względu na możliwość korzystania z nich całkowicie bezpłatnie. Niektórzy za duży plus oferty uważają atrakcyjne kredyty dostosowane do różnych grup odbiorców.

Często wspominaną w opiniach wadą jest niedostępność infolinii lub długi czas oczekiwanie na połączenie. Niektórzy uważają, że nawet jeśli udało im się dodzwonić, to nie uzyskali pomocy. Z drugiej strony pojawiają się głosy doceniające wysoki standard obsługi klienta w oddziałach stacjonarnych. 

Oferta Nest Banku

Instytucja przygotowała pakiet produktów przeznaczonych dla różnych odbiorców. Oferta podzielona jest na przeznaczoną dla:

 • klientów firmowych,
 • klientów indywidualnych,
 • przedsiębiorstwa.

W analizie produktów i usług firmy skupimy się przede wszystkim na propozycjach przygotowanych dla klientów indywidualnych, ale również sprawdzimy, z czego mogą skorzystać osoby prowadzące działalność. Bank zapewnił wiele produktów, ale oferta została przygotowana i opisana tak, że bez większych problemów można się w niej odnaleźć. Będąc na stronie instytucji, z łatwością dotrzesz do poszczególnych produktów i je porównasz.

Konta osobiste

Nest Bank daje klientom indywidualnym do wyboru cztery rachunki, mianowicie:

 • Nest Konto – z którego możesz korzystać za darmo. 
 • Nest Konto Waluta – rozliczane w euro, dolarze amerykańskim lun funcie brytyjskim.
 • Nest Konto Samodzielne – dla dzieci w wieku od 13 do 17 lat.
 • Nest Konto PRP – podstawowy rachunek bankowy z dostępem do bankowości elektronicznej.

Konta umożliwiają korzystanie z różnego rodzaju kart płatniczych, a także podstawowych usług, takich jak wypłaty z bankomatów. 

Oszczędności

Nest Bank przeważnie pojawia się w rankingach najlepszych depozytów. Oferta tej instytucji jest rzeczywiście atrakcyjna i pozwala skorzystać z wysoko oprocentowanych lokat, ale po spełnieniu określonych warunków. Oto produkty oszczędnościowe dostępne w Nest Banku:

 • Nest Konto Oszczędnościowe – wysokie oprocentowanie do określonej kwoty dla aktywnie korzystających z oferty.
 • Nest Konto Oszczędnościowe w EUR – taki sam rachunek, jak powyżej, ale w euro.
 • Nest Konto Twoje Cele – plan automatycznego odkładania środków.
 • Nest Lokata Witaj – dla nowych klientów.
 • Nest Lokata Lojalna – wysokie oprocentowanie po spełnieniu określonych warunków.
 • Nest Lokata Nowe Środki – obejmuje nowe środki na rachunku.
 • Nest Lokata – standardowa oferta.

Nest Bank zapewnia duży wybór lokat. Na atrakcyjne warunki mogą liczyć zarówno nowi klienci, jak i korzystający od dawna z usług banku. Przeważnie jednak wysokie oprocentowanie obowiązuje do określonej kwoty i tylko przez dany okres.

Inwestycje

 • Nest Invest 2.0 – ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym
 • Celowy Plan Inwestycyjny – alternatywne rozwiązanie dla polis ubezpieczeniowych.
 • Plan Systematycznego Oszczędzania – długoterminowe inwestycje w fundusze.
 • Fundusze Inwestycyjne Otwarte – możesz inwestować samodzielnie lub korzystać z wiedzy ekspertów.

Nest Bank przygotował szeroką ofertę dla klientów, którzy chcą pomnażać oszczędności. Możesz skorzystać z różnych opcji inwestycyjnych, a wśród nich:

To rozwiązania inwestycyjne dla akceptujących różny poziom ryzyka. 

Usługi

W ramach kolejnego elementu oferty dla klientów indywidualnych znajdziesz:

 • Bankowość online – w zasadzie wszystkie istotne operacje możesz wykonać w bankowości internetowej i przez aplikację mobilną. 
 • Płatności mobilne – możesz płacić telefonem, zegarkiem lub BLIK-iem, a także korzystać z płatności bezgotówkowych we wszystkich popularnych systemach. 
 • Świadczenia rodzinne – złóż wniosek o środki w ramach 800+ i 300+. 
 • Nest Kantor – możesz wymieniać walutę bez prowizji. 

Uwaga: Nest Bank nie ma oferty kredytów dla klientów indywidualnych. Mogą z niej skorzystać wyłącznie prowadzący działalność gospodarczą.

Konta dla firm

Nest Bank wielu klientom w dalszym ciągu kojarzy się z instytucją, która kieruje swoją ofertę do firm. Znajdziesz w niej mnóstwo produktów skierowanych właśnie do tej grupy. Podstawowym produktem Nest Banku są rachunki dla prowadzących działalność, a wśród nich:

 • BIZnest Konto – poza tym, że rachunek jest prowadzony za darmo, to dodatkowo bezterminowo i bez konieczności spełniania określonych warunków. Nie ma znaczenia poziom miesięcznych wpływów ani liczba transakcji. Po spełnieniu określonych warunków można uzyskać wysoką premię. 
 • BIZnest Konto Waluta – rachunek walutowy dla firm w 10 walutach. Podstawowe operacje na nim są bezpłatne. Można korzystać z kantoru online, a nawet negocjować z dealerem najkorzystniejszy kurs. 

Nest Bank nie ma dużego wyboru rachunków. Są to tylko dwa konta, ale z przeznaczeniem do konkretnych grup klientów. 

Kredyty dla firm

Prowadzący działalność mogą skorzystać z szerokiej oferty zobowiązań. Są to różnego rodzaju produkty przygotowane dla klientów o przeróżnych potrzebach. Oferta kredytów dla firm w Nest Banku obejmuje: 

 • BIZnest Kredyt Przedsiębiorca – kredyt firmowy z gwarancją najniższej marży.
 • Kredyt gotówkowy dla lekarzy – można uzyskać nawet do 1 mln zł.
 • BIZnest Kredyt Profesjonalista – do 750 tys. zł na dowolny cel. Zobowiązanie wyłącznie dla wykonujących wolne zawody.
 • BIZnest Limit w Koncie – limit w rachunku za który płaci się tylko, jeśli się niego korzysta.
 • Kredyt konsolidacyjny – możesz przenieść kredyt firmowy z innego banku.
 • Kredyt dla spółek MICRO – do 600 tys. dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
 • Ubezpieczenie do kredytu dla firm – aby rodzina nie musiała się martwić ewentualną spłatą limitu.
 • Gwarancja PLD de mini mis – możliwość skorzystania z kredytów na preferencyjnych warunkach.
 • Tarcza Finansowa PFR – rozliczenie i umorzenie subwencji finansowej. 

Produkty oszczędnościowe dla firm

Przedsiębiorcy mogą umieścić środki na oprocentowanych rachunkach lub zdecydować się na inwestowanie. Do wyboru są następujące produkty finansowe:

 • BIZnest Lokata,
 • BIZnest Konto Oszczędnościowe – w złotówkach,
 • BIZnest Konto Oszczędnościowe w EUR – w euro,
 • Fundusze Inwestycyjne Otwarte – do wyboru 30 funduszy. Można inwestować samodzielnie lub korzystać ze wsparcia eksperta.

Oferta depozytowa Nest Banku dla firm zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Niewiele instytucji zapewnia tak wysokie oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych.

Usługi dla firm

Nest Bank zapewnia prowadzącym działalność mnóstwo rozwiązań, które są pomocne lub niezbędne w prowadzonej działalności. Można skorzystać z następujących:

 • Obsługa faktur – narzędzie do zarządzania dokumentami księgowymi.
 • Faktoria – coś więcej niż standardowy faktoring.
 • Terminale płatnicze.
 • Aplikacja NEST POS – aby móc przyjmować płatności zbliżeniowe od klientów w telefonie.
 • Bramka płatnicza – aby umożliwić klientom korzystanie z wielu metod płatności w sklepie WWW.
 • Płatności mobilne – BLIK-iem, telefonem lub zegarkiem.
 • Bankowość online – załatwiaj sprawy rozliczeniowe w aplikacji mobilnej lub przez bankowość internetową. 
 • Nest kantor – czyli opcja wymiany waluty online. 

Bankowość online

Aplikacja mobilna i bankowość elektroniczna umożliwiają łatwy dostęp do obsługi rozliczeń i korzystania z usług i produktów bankowych. W przypadku aplikacji możliwe jest logowanie odciskiem palca na telefonach Android/Apple lub za pomocą skanu twarzy na sprzętach Apple z technologią Face ID. Bankowość online umożliwia korzystanie ze wszystkich istotnych funkcji. Można składać wnioski i dyspozycje online oraz korzystać z płatności mobilnych. 

Oferta dla przedsiębiorstw

Poza propozycją dla klientów indywidualnych i firmowych, Nest Bank ma również produkty dla przedsiębiorstw. W dużej mierze oferta jest podobna do tej, w ramach propozycji dla klientów firmowych. W grę wchodzą te same konta, ale mniejszy jest wybór w zakresie kredytów i oszczędności. Jeśli chodzi o zobowiązania, to dostępne są następujące:

 • Kredyt długoterminowy – małe i średnie przedsiębiorstwa mogą uzyskać nawet do 4 mln zł.
 • Limit w koncie – do 4 mln zł przy maksymalnym okresie kredytowania wynoszącym 36 miesięcy. 

Trochę skromniejsza jest również oferta depozytów. W tym przypadku przedsiębiorcy mają do dyspozycji BIZnest Lokatę, BIZnest Konto Oszczędnościowe, Fundusze Inwestycyjne Otwarte. 

Zalety i wady Nest Banku

Oferta instytucji ma mocne i słabe strony. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na ciągły rozwój i dostosowywanie oferty do aktualnych wymagań klientów. Nest Bank zapewnia wiele produktów finansowych, ale jednocześnie nie jest ich tak dużo, aby można się było pogubić wśród nich. Nasze zestawienie wad i zalet propozycji tej instytucji pomoże Ci podjąć decyzję.

Zalety i wady Nest Bank

Zalety konta
 • Przejrzysta oferta i duży wybór produktów finansowych
 • Oferta dla klientów indywidualnych, małych i dużych firm
 • Bezwarunkowo bezpłatne konta
 • Placówki stacjonarne
 • Różne zabezpieczenia bankowości online
 • Atrakcyjna oferta depozytów
Wady konta
 • Malejąca liczba placówek stacjonarnych
 • Klienci zgłaszają problemy z połączeniem z infolinią
 • Brak oferty kredytów dla klientów indywidualnych
 • Atrakcyjne oprocentowanie depozytów, ale tylko przy spełnieniu określonych warunków

Najczęstsze pytania i odpowiedzi o Nest Bank

Instytucja działa na polskim rynku od lat i ma wielu klientów. Jej właścicielem jest ceniona na rynku finansowym marka, znana w różnych krajach. Ma szeroką ofertę, a to czynniki, które powodują, że Nest Bank można uznać za godny zaufania.

Limity w Nest Banku możesz dopasować do swoich preferencji. Chodzi tutaj o maksymalne kwoty przelewu czy płatności kartą. Zmiany w tych limitach możesz wprowadzić:

 • w aplikacji mobilnej,
 • przez bankowość internetową,
 • w placówce,
 • dzwoniąc na infolinię.

Jak to zrobić? W bankowości internetowej . Wybierz w „Ustawienia”, a następnie „Limity transakcji”. Identycznie ścieżka wygląda w aplikacji. Znajdź „Ustawienia”, a dalej – „Limity transakcji”.

Tak. Nest Bank umożliwia m.in. płatności BLIK-iem czy też korzystanie z Google Pay.

Warto wypłacać gotówkę z bankomatów BLIK-iem. Wtedy nie ponosisz żadnych opłat. Natomiast standardowe wypłaty są bezpłatne w przypadku maszyn Euronetu. W pozostałych kosztują 6 zł.

Właścicielem tej instytucji jest brytyjski fundusz inwestycyjny AnaCap.

Dzienny limit wypłat z bankomatu wynosi 10 tys. zł.

Pełna nazwa to Nest Bank S.A., a poprzednie: WestLB Bank Polska S.A., Polski Bank Przedsiębiorczości S.A., FM Bank PBP S.A.

Umowę prowadzenia rachunku możesz wypowiedzieć na kilka sposobów:

 • pod numerem telefonu 22 438 41 41,
 • w bankowości internetowej – wybierz Centrum kontaktu, następnie Złóż nowy wniosek i kliknij kafelek Zamknięcie konta,
 • wypowiedzenie wysłać na adres: kontakt@nestbank.pl,
 • osobiście w oddziale banku.
Oceń bank
5 (1 ocen)
Zostawiając ocenę pomagasz innym użytkownikom w wyborze!
Dodaj komentarz jako pierwszy!
×
Skorzystaj z wyszukiwarki i szybko znajdź to czego szukasz!
Aplikacja dostępna do pobrania wkrótce!